Zeeuwse schilderijen – veiling 10 december 2014

By 3 december 2014No Comments

Ook deze veiling zijn er weer veel schilderijen van kunstenaars uit Zeeland of kunstenaars die er gewerkt hebben. Hieronder een kleine selectie.

6034
Philips Angel I van Middelburg (1616 – in of na 1683)
‘Een haan, kip, duif, wilde eend en Vlaamse gaai en een roerdomp op een met een satijnen kleed
 gedeeltelijk gedekte stenen plint’.
Gesigneerd en gedateerd 1668, paneel, afm. 73 x 107 cm.
Herkomst: Mr. Dr. J. Bierens de Haan, Amsterdam, omstreeks 1920, waar gezien door Jhr. van Riemsdijk.
Veiling Mak van Waay Amsterdam, 22 november 1955, lot 2, met afb. Veiling Christie’s Londen, 14 december 2001, lot 40.
Veiling Christies Londen, 19 april 2002, lot 105.
€ 4.000-6.000
Dit stilleven behoort tot de beste werken van de Middelburger Philips Angel. Deze schilder is lange tijd verward met zijn naamgenoot en neef Philips Angel II uit Leiden, de schrijver van het leerdicht Lof der Schilderkonst uit 1642. Voor de ontrafeling van de verwarring zie L.J. Bol, Philis Angel van Middelburg en Philips Angel van Leiden, in Oud Holland, 1949, pp. 3/15.
Voor de identificatie van de vogels danken wij door Professor J.M. Tinbergen van de Universiteit Groningen.
6021
Engel Hoogerheyden (1740-1807)
‘Portret van fregat, mogelijk de Woestduin’,
gesigneerd linksonder E H, doek, afm. 40,5 x 53 cm.
Opgenomen in de Hoogerheyden database van het Scheepsvaartmuseum van Amsterdam.
Zeeuwse Zeeschilder.
€ 3.000-4.000

6178
Hermanus Berserik (1921-2002)
‘Haven van Wemeldinge’,
gesigneerd en gedateerd ‘97, doek, afm. 24 x 30 cm.
€ 2.000-3.000

6229
Willem Ferdinand Abraham Isaac Vaarzon Morel (1868-1955)
‘Jongen met viool’,
gesigneerd, pastel, afm. 103 x 52 cm.
Voorheen eigendom Zeeuwse Muziekschool.
Literatuur: ‘Vaarzon Morel, een schildersfamilie’, door Ad Beenhakker, blz. 32/33, afbeelding nr 13.
€ 6.000-8.000

6231
Emmanuel Noterman (1808-1863)
‘Zeeuwse familie aan de maaltijd’,
gesigneerd, paneel, afm. 70 x 90 cm.
€ 3.500-4.000

6232
Reimond Kimpe (1885-1970)
‘Westkappelaar met vrouw en kind’,
gesigneerd en gedateerd ‘46, doek, afm. 105 x 69 cm.
€ 10.000-15.000
6237
Reimond Kimpe (1885-1970)
‘De Dom van Veere in de winter’,
gesigneerd en gedateerd 1936, doek, afm. 75 x 95 cm.
€ 5.000-7.000

6244
Hendrik Jan Wolter (1873-1952)
‘Haven en stadhuis van Veere’,
gesigneerd, doek, afm. 91 x 65 cm.
Afgebeeld in: Kees Leeman, ‘Heel de wereld trekt naar Veere’, pag. 65, Goes, 2003,
alsmede in Maarten Jager, ‘Op reis met Hendrik Jan Wolter (1873-1952)’, Amersfoort 2010, pag. 17.
€ 12.000-16.000

6245
Claire Bonebakker (1904-1979)
‘Stilleven met bloemen en vruchten’,
gesigneerd, doek, afm. 82 x 65 cm.
Afgebeeld in: Kees Leeman, ‘Heel de wereld trekt naar Veere’, pag. 44, Goes, 2003.
€ 600-800

6249
Willy Sluiter (1873-1949)
‘Meisje in Axelse klederdracht’,
gesigneerd, pastel, afm. 63 x 45 cm.
€ 2.500-3.500

6259
Jacoba van Heemskerck (1876-1923)
‘Gezicht op park Loverendale, Domburg’, niet gesigeerd, ca. 1911, board, afm. 45 x 51 cm.
Tentoonstellingen:
o.a. Gemeentemuseum Den Haag (overzichtstentoonstelling, 2005)
en Marie Tak van Poortvliet Museum Domburg (1994).
Afgebeeld in ‘Jacoba van Heemskerck van Beest, schilderes uit roeping’,
door A.H. Huussen jr. en J.F.A. van Paaschen-Louwerse, pag. 46, afb. 52. In dit boek is tevens de oeuvre catalogus opgenomen. Dit schilderij staat vermeld onder nr. 8.
Tevens afgebeeld in ‘Sturm-Bilderbuch VII’, door Herwarth Walden, Berlijn 1924.
Voorstudies voor dit werk bevinden zich in Museum Boijmans van Beuningen.
Voorheen collectie Paul Citroen.
€ 10.000-15.000

6261
Dirk Jan Koets (1895-1956)
‘Boerderij in de zomer’,
gesigneerd, doek, afm. 40 x 50 cm.
€ 800-1.000

6262
Louis Heijmans (1890-1977)
‘Haventje’,
gesigneerd en gedateerd ‘28, paneel, afm. 40 x 52 cm.
€ 600-800
Meer informatie over deze veiling of het veilen van Zeeuwse schilderijen:

Zeeuws Veilinghuis
jeroen@zeeuwsveilinghuis.nl

www.zeeuwsveilinghuis.nl