Highlights kunst- en antiekveiling – 9 juni 2017

Alle genoemde prijzen zijn hamerprijzen.

115 Toegeschreven aan Hieronymus II Francken (1578-1623)
‘De heksenkeuken’,
48,5 x 72,5 cm.
€ 12.000
113 Toegeschreven aan Jan Porcellis (1584-1632)
‘Zeegezicht’,
Diam. ca. 23 cm.
€ 7.500
160 Maurits Cornelis Escher (1898-1972)
‘De witte kat’, 1919,
origineel houtblok voor houtsnedes.
16,5 x 17 cm.
€ 55.000

Deze uitslag bevestigt weer onze reputatie op het gebied van M.C. Escher!
Eerder behaalden we al een wereldrecord voor ‘Het Oog’.

152 Johannes Christiaan Karel Klinkenberg (1852-1924)
‘Zicht op de Schreierstoren  te Amsterdam’,
39,5 x 54 cm.
€ 17.000
156 Maurits Cornelis Escher (1898-1972)
‘Kringloop’,
48 x 28 cm.
€ 15.000
158 Maurits Cornelis Escher (1898-1972)
‘Droom’,
32 x 24 cm.
€ 17.000
250 Reimond  Kimpe (1885-1970)
‘Elegante dame op terras aan de kade’,
60 x 45 cm.
€ 10.000
289 Tien  cassettes waarin een collectie
gipsen intaglio met afbeeldingen
van keizers en kunstwerken.
Grand Tour, Rome, 19e eeuw.
€ 4.000
313 Franz Xaver Bergmann (1861-1936)
, weens bronzen lamp in de vorm van een moskee.
H. 74 cm.
€ 4.000
323  ‘Heilige Ursula’
16e eeuw.
   H. 50 cm.
€ 10.000
362 Zilveren avondmaalsbeker
Mt. onduidelijk, Dordrecht. Jl. 1603/1624.
Lossingsteken Rotterdam, 1795.
H. 19 cm. Diam. 12,2 cm.
€ 4.000
384 Stel zilveren kandelaars in de vorm van een zuil.
Mt. L. Potmans, Middelburg. Jl. 1787.
H. 21 cm.
€ 3.200
433 Een sieradenset voor de  west-Friese klederdracht.
€ 4.100
442 Drie-rijig bloedkoralen collier, Volendam.
Diam. ca. 12,3 – 14,9 mm.
€ 7.200
487 Vuurvergulde bronzen pendule
Frankrijk, 19e eeuw.
H. 64,5 cm.
€ 4.300
520 Wortelnotenhouten staand horloge.
Gesigneerd Wilhelm Feldman Amsterdam.
Acht-daags uurwerk met dag-, maand-, en maanaanduiding.
Bewegend mechaniek van molen en vissertje in rivierlandschap.
Holland, 18e eeuw. H. 283 cm.
€ 4.800
531 Stel smeedijzeren en bronzen kandelaars
staande op drie voeten. 17e/18e eeuw.
H. 188 cm.
€ 4.800
Zeeuws Veilinghuis