Terugblik veilingen 11-12 december 2012

By 14 december 2012No Comments
Eén van de vele Chinese bezoekers van de Aziatica veiling. Foto: Ruben Oreel, PZC.

We kijken terug op een bijzonder geslaagde veiling. Hieronder enkele hoogtepunten. Alle genoemde opbrengsten zijn hamerprijzen.

2050    Zilveren theepot. Buik en deksel in octagonale vorm, versierd met florale motieven en scrollmotieven. Octagonale tuit met uiteinde in de vorm van een adelaar. Houten octagonale handgreep met accanthusblad motief. Mt. Jan-Lucas Faydherbe, Mechelen. Jl. 1722. H. 19 cm. Gew. Ca. 538 gr. Jan-Lucas Faydherbe was de zoon van Lucas Faydherbe, een bekend beeldhouwer en archtitect die zijn opleiding kreeg van Peter Paul Rubens.  € 22.000,-

2550   18-kt witgouden ring bezet met een centrale natuurlijke smaragd, met daaromheen een entourage van 20 briljanten w.o. oude slijp, tot. ca. 2.80 ct. Maat 51 en 16-1/4. Tot. gew. 7,8 gr. Steltman, Den Haag. Met rapport van het Nederlands Edelsteen Laboratorium waarin staat dat de smaragd een natuurlijke smaragd betreft. Provenance: Frans Willem Roijen (1890 Magelang – 1941 Djokjakarta), lijfarts van de sultan van Djokjakarta. De smaragd hoorde oorspronkelijk bij een oorkonde welke de sultan kreeg van Koning Willem III. De sultan had echter door gokken een schuld opgebouwd, waardoor hij zich genoodzaakt voelde de smaragd te verkopen aan zijn lijfarts. Deze heeft er een ring van laten maken. € 7000,-

2576    Set gouden sieraden, bestaande uit twee zijspelden, twee mutsspelden, twee wisselbellen, twee ovale broches, een ronde broche en twee oorbellen. Alle bezet met granaat en parels, wisselbellen daarnaast bezet met simili diamanten. Oorijzer met gouden krullen. Tholen, 19e eeuw. Gew. Ca. 77 gr. Krullen ca. 48 gr. € 9.400,-

3016    Tegel met een polychroom decor van twee soldaten met lansen. Rotterdam, begin 17e eeuw. Afgebeeld in ‘Tegels uit Rotterdam’, blz. 88, afb. 45. € 3400,-

 3029    Twee glazen flesjes met decor van personages. India, 18e eeuw. H. 12 cm. € 4400,-

Artikel PZC. Opmerking: dit artikel slaat alleen op de Aziatica-veiling (vnl. Chinees porselein).

3517    Bronzen sculptuur voorstellende Guan gong met resten van goudverf en rode lak, China Ming-dynastie. H. 29 cm. € 8.000,-

3638    Miniatuur tafelscherm, aan de ene zijde hout met een decor van een prunustak in gesteentes, aan de andere zijde zes paneeltjes in jade, ingegrift met tekens en bloesemtakken, China, 19e eeuw. HxB: 24 x 31 cm. € 9.500,-

3703   Agaten snuff bottle met reliëfdecor van aan de ene zijde een man met tak in de hand, de andere zijde met twee eenden. Dopje van rose quartz. China, Qing dynastie, 19e eeuw, H. 6,5 cm. Provenance: M. Vandiver, directeur Scandinavian Airlines (SAS). € 4000,-

3745    Porseleinen vaas, zgn. rolwagen, cilindrisch model, met een blauw decor van een hofhoudingsscene met diverse figuren waarbij twee mandarijnen en hun dienaars elkaar ontmoeten in een tuin. Bovenste rand met een rij acanthusbladeren. China, Transition, ca. 1640. H. 45 cm. Glazuurschilfertje rand. Met sticker: Riesco Collection (Croydon UK 1956). Voor een vergelijkbaar exemplaar zie ‘Chinese Ceramics in the collection of the Rijksmuseum, Amsterdam’, door C.J.A. Jörg, nr. 66 en ‘Chine de Commande’, door L. Scheurleer, nr. 38. € 26.000,-

3769    Stel porseleinen rolwagen vaasjes met boven- en onderaan een zgn. Mille fleurs decor centraal rondom een doorlopende natuurscene met een paar kwartels op een chrysant-rots. Gemerkt met zegelmerk van Qianlong. China, post Hongxian, ca. 1930. H. 22 cm. Afgebeeld en beschreven in ‘Chinese porcelain of the 19th and 20th centuries’, H.A. van Oort, 1977, afb. 211. € 5500,-

3877    Peking-glazen vaas, blauw, op de hals een decoratie in de vorm van acanthusbladeren boven een meanderrand. Ornamentaal decor, roze appliques in de vorm van een leeuwenmasker met ring. Beide hengsels en voet in roze. Gemerkt met 4-karaktermerk, China Qianlong. H. 16 cm. € 24.000,-

3897    Twee houten panelen waarin gevat drie porseleinen plaquettes met een polychroom decor van een  bergwaterlandschap, de linker een papegaai en de rechter een kraanvogel. Vier plaquettes gesigneerd en met teksten. China, Republiek. HxB: 86 x 34 cm.   8.000,-

3952    Set van zes octagonale porseleinen bordjes met famille rose decor van hanen. China Yongzheng. Diam. 20 cm. Twee bordjes met kleine defecten. € 7000,-

3969    Porseleinen vaas met zgn. lujun of Robin eggs glazuur, gemerkt met zegelmerk, China Qing-dynastie. H. 31 cm. 12.000,-

6012    Otto Eerelman (1839-1926), ‘Twee dames en een man in open rijtuig met hond’, gesigneerd, aquarel, afm. 27 x 34 cm. 6.500,-

6023    Georg Hering (1884-1936), ‘Volendamse vissers aan de koffietafel’, gesigneerd en gedateerd 1920, doek, afm. 105 x 133 cm. € 5500,-

6030    Maurits Cornelis Escher (1898-1972), ‘Drie werelden’, gesigneerd, genummerd nr. 5/40, litho, afm. 39 x 28 cm. € 7.000,-

6040    Reimond Kimpe (1885-1970), ‘Boerin te Westkapelle’, gesigneerd en gedateerd 1943, doek, afm.  69 x 52 cm. € 14.500,-

6511    Auke Sonnega (1910-1963), ‘Portret van Made Sudjana’, gesigneerd, gedateerd ’55, doek, afm. 53,5 x 44 cm. € 21.000,-

6505    Han Snel (1925-1998), ‘Markttafereel’, gesigneerd en gedateerd ’59 Bali, doek, afm. 47 x 39,5 cm.6.500,-

6520    Han Snel (1925-1998), ‘Twee Balinese zusters’, gesigneerd en gedateerd Bali 1963, pastel, afm. 49 x 46 cm.7.500,-

6535    Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Samacho’, gesigneerd en tekst: ‘Sioeloe van Hilisimaetano, Nias 1930’, gekleurde krijttekening, afm. 67 x 55 cm. € 34.000,-

6536    Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Portret van een Balinese man’, gesigneerd, gedateerd Bali ’53, gekleurde krijttekening, afm. 62 x 36 cm. Provenance: M. Vandiver, directeur Scandinavian Airlines (SAS). 17.000,-

6539    Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Portret van een Balinese jongen’, gesigneerd, gedateerd Bali 1954, gekleurde krijttekening, afm. 54 x 44 cm. 19.000,-

7025    Eikenhouten vierdeurskast, deuren met geometrische patronen en drie kolommen met elk een cherubijn, leeuwenkop en kariatide. Zeeland, 17e eeuw. HxBxD: 150 x 135 x 65 cm. Zeldzaam is het formaat van deze kast. € 7600,-

7516    Mahoniehouten staand horloge, kast met marquetterie van bloemen en vogels, achtdaags uurwerk met dagaanduiding. Cijfferring gesigneerd Fromanteel & Clarke, tevens onder de cijfferring gesigneerd Fromanteel. Deur voorzien van koperen thermometer. Ca. 1700. € 14.000,-

Alle veilingresultaten kunt u hier in pdf formaat downloaden.

Tevens kunt u de catalogus hier inclusief veilingresultaten inzien.

Zeeuws Veilinghuis
info@zeeuwsveilinghuis.nl
www.zeeuwsveilinghuis.nl