Selectie kunst- en antiekveiling 12 december 2012

By 23 november 2012No Comments

Hieronder wordt een willekeurige selectie weergegeven. Klik op de foto’s voor vergroting.
Naast deze veiling houden we op 11 december een grote Aziatica veiling.

6043
Jan Toorop (1858-1928), ‘Spelende kinderen op een erfje’,
niet gesigneerd, tekening, afm. 11 x 14,5 cm.
1500-2000

Deze veiling bevat nog 4 tekeningen van Jan Toorop.

1444
Gestoken en gepolychromeerd houten beeld voorstellend Sint Joris te paard vechtend met de draak. Vlaanderen, 17e eeuw. H. 40 cm. 8000-10000

1503 + nakomende kavels

1503
Humpty-Dumpty circus in originele doos. Het Humpty Dumpty Circus werd in 1903 geïntroduceerd en geproduceerd tot 1937. Het circus bestond uit een clown, een ezel, een olifant, samen met verschillende accessoires; stoelen, ladders en tonnen. Het circus is genoemd naar George Fox, een 19e eeuwse
Engelse clown die beter bekend stond onder de toneelnaam “Humpty Dumpty”. De grote populariteit van het karakter Humpty Dumpty bleek wel uit het feit dat een groot aantal imitators optraden onder deze naam, alsook de enorme hoeveelheid speelgoed dat vernoemd is naar deze clown.
2000-3000

1519
Märklin HR 66/12921 locomotief met kolenwagen, olijfgroen/zwart, hand en afstandsschakeling, 72 cm. Drijf-en koppelstangen, lang machinistendak, 2 buffers, 2 electr. bel. achter rood, 1932-1933. 6000-8000

2050
Zilveren theepot. Buik en deksel in octagonale vorm,
versierd met florale motieven en scrollmotieven.
Octagonale tuit met uiteinde in de vorm van een adelaar.
Houten octagonale handgreep met accanthusblad motief.
Mt. Jan-Lucas Faydherbe,
Mechelen. Jl. 1722. H. 19 cm.
Gew. Ca. 538 gr.

Jan-Lucas Faydherbe was de zoon van Lucas Faydherbe,
een bekend beeldhouwer en archtitect die zijn opleiding
kreeg van Peter Paul Rubens.
4000-6000

2054
Zilveren koffiekan met houten handgreep en staande op
drie krulpootjes. Gelobde buik en deksel. Tuit versierd met
schelpmotief en knop in florale vorm. Mons, België.
18e eeuw. H. 29,5 cm. Tot. gew. ca. 1047 gr.
5000-6000

2060
Zilveren chocoladekan met houten handgreep. Buik
versierd met vier ribben. Deksel in schelpmotief met scrolls,
afschoefbare knop in vorm van een vlam. Aanzet handgreep
met lob-versiering, Lod. XV. Mt. onduidelijk, Den Haag,
Jl. 1753. H. 23,5 cm, gew. ca. 778 gr.
4000-5000

2509
BWG gouden collier/tiara, centraal bezet met een
triangleshaped roosdiamant geflankeerd door negen
diamanten in bloemvorm gezet. Daaronder een scrollvorm
bezet met 24 diamanten. Daarnaast 12 scrollvormige
hangers totaal bezet met ca. 205 diamanten. Ca. 1890.
Tiaramontuur van recente datum.
L. collier: 24 cm. L. ketting: 18,5 cm. Met reparaties.
1000-1200

2550
18-kt witgouden ring bezet met een centrale natuurlijke
smaragd, met daaromheen een entourage van 20 briljanten
w.o. oude slijp, tot. ca. 2.80 ct. Maat 51 en 16-1/4. Tot.
gew. 7,8 gr. Steltman, Den Haag. Met rapport van het
Nederlands Edelsteen Laboratorium waarin staat dat de
smaragd een natuurlijke smaragd betreft. Provenance: Frans
Willem Roijen (1890 Magelang – 1941 Djokjakarta),
lijfarts van de sultan van Djokjakarta. De smaragd hoorde
oorspronkelijk bij een oorkonde welke de sultan kreeg van
Koning Willem III. De sultan had echter door gokken een
schuld opgebouwd, waardoor hij zich genoodzaakt voelde
de smaragd te verkopen aan zijn lijfarts. Deze heeft er een
ring van laten maken.
6000-8000

2565
Zilveren schakelcollier met florale
motieven en bloemen. Mt. Georg
Jensen, Denemarken, 1933-1944.
L. 40 cm. Toegevoegd een stel
bijbehorende oorclips met decor van
bloemen. Tot. gew. ca. 93 gram.
500-700

2566
Vijf-rijig bloedkoralen collier met
gouden slot bezet met bloedkoralen.
Walcheren. L. 35 cm. Toegevoegd een
zakje met losse bloedkoralen.
500-700

2576
Set gouden sieraden, bestaande uit twee zijspelden,
twee mutsspelden, twee wisselbellen, twee ovale
broches, een ronde broche en twee oorbellen.
Alle bezet met granaat en parels, wisselbellen
daarnaast bezet met simili diamanten.
En oorijzer met gouden krullen.
Tholen, 19e eeuw.
Gew. Ca. 77 gr. Krullen ca. 48 gr.
3500-4500

2707
18-kt gouden herenpolshorloge van het merk Maurice
Lacroix, Regulateur. Met crèmekleurige opaliserende
wijzerplaat met Romeinse uren, rondom met
datumaanduiding, automatisch uurwerk, caliber Eta 2892-
2. Diam. 39 mm, glazen achterplaat, met origineel croco
lederen bandje. In doos met origineel omhulsel.
200-300

3001
Stel polychrome aardewerken
plaquettes met florale versieringen en
schelpmotief. Delft, ca. 1750. HxB:
22,5 x 23,5 cm.
3000-4000

3016
Tegel met een polychroom decor van twee soldaten met
lansen. Rotterdam, begin 17e eeuw. Afgebeeld in het boek
‘Tegels uit Rotterdam’, blz. 88, afb. 45.
1250-1500

3205
Platelen vaas met kleine oren, NV
Faience- en tegelfabriek ‘Holland’ te
Utrecht. H. 31,5 cm.
1000-1200

6012
Otto Eerelman (1839-1926), ‘Twee dames en een man in
open rijtuig met hond’, gesigneerd, aquarel,
afm. 27 x 34 cm.
3000-4000

6023
Georg Hering (1884-1936), ‘Volendamse vissers aan de
koffietafel’, gesigneerd en gedateerd 1920, doek,
afm. 105 x 133 cm.
4000-6000

6024
Toegeschreven aan Henriette Geertruida Knip (1783-
1842), ‘Bloemstilleven’, niet gesigneerd, gedoubleerd, afm.
35 x 41 cm.
4000-6000

6030
Maurits Cornelis Escher (1898-1972), ‘Drie werelden’,
gesigneerd, genummerd nr. 5/40, litho, afm. 39 x 28 cm.
3000-4000

6040
Reimond Kimpe (1885-1970), ‘Boerin te Westkapelle’,
gesigneerd en gedateerd 1943, doek, afm. 69 x 52 cm.
9000-11000

6041
Salvador Dali (1904-1989), 100-delig porseleinen servies
‘Sirenas peinadas con coral y hormiga’, versierd met vissen,
zeemeerminnen, boot, slak, mier, meeuw en een visser, met
vergulde rand. Bestaande uit: een soepterrine met deksel,
een terrine met deksel, twee sauskommen, twee sla schalen,
twee langwerpige schalen, groot bord, 12 soepborden, 12
borden, 12 ontbijtbordjes, 12 soepkommen en bordjes,
twee extra ontbijtbordjes, 12 kleine kommen, een koffiepot,
een theepot, een rechaud, twee suikerpotten, twee
melkkannen, 12 koffiekopjes en schotels, 12 theekopjes en
schotels. Dali, 1977. Gelimiteerde oplage 572/1000. In
originele koffer, het eerste servies is uitgerijkt aan koningin
Sophia van Spanje op 17-05-1978.
4000-5000

6505
Han Snel (1925-1998), ‘Markttafereel’, gesigneerd en
gedateerd ‘59 Bali, doek, afm. 47 x 39,5 cm.
2500-3500

6511
Auke Sonnega (1910-1963), ‘Portret van Made Sudjana’, gesigneerd, gedateerd ‘55, doek, afm. 53,5 x 44 cm.

Provenance: Dhr. A.J. Burki welke van 1949 tot 1956 werkte bij de BPM (Bataafse Petroleum Maatschappij, een toenmalige werkmaatschappij van Shell). Met zijn gezin heeft hij de eerste drie jaar in Nieuw Guinea gewoond en is daarna om het jaar woonachtig geweest in Jakarta, Balikpapan en Palembang. Vermoedelijk heeft hij dit schilderij gekocht van Auke Sonnega zelf.
10000-15000

6535
Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Samacho’, gesigneerd en tekst: ‘Sioeloe van Hilisimaetano, Nias 1930’, gekleurde krijttekening, afm. 67 x 55 cm. Een sioeloe is een kamponghoofd, Hilismaetano is een dorp op Zuid Nias.
15000-20000

Deze veiling bevat 62 kavels Indonesische kunst met o.a. de volgende kunstenaars: Willem Gerard Hofker, Han Snel, Auke Sonnega, Arthur Henri Christiaan Briët, Lucien Frits Ohl, Rudolf Bonnet, Gerard Pieter Adolfs. Zie -Nieuws- van 1 oktober voor een  meer uitgebreide selectie.

7012
Eikenhouten kast, de fries met gestoken decor van vier
leeuwenkoppen afgewisseld met florale motieven en in
het midden gedateerd 1639. De bovenkast voorzien van
drie deuren tussen vier consoles met florale motieven.
De onderkast met twee deuren met florale motieven.
Antwerpen, HxBxD: 178 x 150 x 72 cm.
2500-3000

7025
Eikenhouten vierdeurskast, deuren met geometrische
patronen en drie kolommen met elk een cherubijn,
leeuwenkop en kariatide. Zeeland, 17e eeuw. HxBxD: 150
x 135 x 65 cm. Zeldzaam is het formaat van deze kast.
8000-10000

7027
Rozen-, satijn- en palissanderhouten kaptafel, zgn.
poudreuse, Frankrijk, Lod. IV, 18e eeuw. HxBxD: 74,5 x
82 x 48 cm. Met herstellingen.
2500-3000

7506
Mahoniehouten bakbarometer met
thermometer, P.G. Franci, Lodewijk
XV, ca. 1750. H. 120 cm.
2000-2200

7516
Mahoniehouten staand horloge,
kast met marquetterie van bloemen
en vogels, achtdaags uurwerk met
dagaanduiding. Cijfferring gesigneerd
Fromanteel & Clarke, tevens onder
de cijfferring gesigneerd Fromanteel.
Deur voorzien van koperen
thermometer. Ca. 1700. H. 241 cm.
Enige fineerschade.
12000-14000

Zeeuws Veilinghuis
info@zeeuwsveilinghuis.nl
www.zeeuwsveilinghuis.nl