Selectie Aziatica veiling 11 december 2012.

By 23 november 2012No Comments

Hieronder een willekeurige selectie. De veiling bestaat uit 530 kavels, waaronder ca. 80 snuff bottles. Verder een grote diversiteit zoals Chinees porselein, sculpturen, scrolls, meubelen, jade voorwerpen, etc.

Voor een vergroting kunt u op de foto’s klikken.

3935
Steengoed gandhi in de vorm van twee vogels in blauw gedecoreerd. Tanh Hoa, type Vietnam, 15e eeuw. H. 14 cm. Wrakvondst. Thanh Hoa steengoed is Vietnamees export keramiek welke bestemd was voor de Filipijnse en Indonesische archipel. Voor een vergelijkbaar exemplaar zie: ‘Vietnamese Ceramics Seacs / Oxford’, blz. 106-107, afb. 104. 2000-3000

3517
Bronzen sculptuur voorstellende Zhen Wu met resten van goudverf en rode lak, China Ming-dynastie. H. 29 cm. 2000-3000

3525
Stel polychrome porseleinen vazen met zeer fijn
geschilderde medaillons van hofscènes afgewisseld met
florale motieven. Oren in vorm van Fo-hond met welpen
en bal. China Kanton, 19e eeuw. Staande op gedraaid
houten voet. H. 61,5 cm. Een met kleine haarscheur in de
rand.
1500-2000

3531
Porseleinen dekselpot met blauw decor van lotusbloemen.
China, Kangxi. H. 64 cm. Haarscheur, dekselknop gelijmd,
schilfer aan de rand.
2000-3000

3535
Verguld zilveren Zheng Wu,
China, 18e/19e eeuw.
H. 25 cm.
6000-8000

3550
Ronde schildpad snuifdoos met op het deksel een
gestoken decor van twee soldaten met geweren naast
een familiewapen en de teksten: Aire en Maya. Met op
de achtergrond versieringen van bomen en landschap.
Onderkant doos versierd met decor van personages bij
huizen en boot. Rand versierd in bamboe motief. Zijkant
deksel versierd met florale motieven en zijkant doos versierd
met huizen. China, Kanton, ca. 1800. Diam. 9,8 cm.
H. 3,2 cm. Provenance: Met briefje met tekst: ‘This box
was given me by my late friend William Harding of Baraset
about 1815’. William Harding of Baraset was lid van de
Privy Chamber in Engeland en was werkzaam in India voor
de East India Company.
7000-9000

3570
Porseleinen vaas met blauw floraal decor van o.a.
lotussen. De vaas heeft een Archaïsche Hu vorm met
twee ornamenten van olifantskoppen met ringen. China,
Qianlong zegelmerk, 19e eeuw.
Provenance: de heer Hüffer, VS, aangekocht in 1976 bij
Vanderven & Vanderven Antiquairs. H. 25,5 cm.
3000-4000

3573
Gestoken houten sculptuur voorstellende een guanyin met
resten van originele polychromie, China Qing dynastie.
H. 136 cm. Provenance: Mevr. A. Sterk (1923-2005), Bandoeng,
Indonesië.
5000-7000

3578
Ivoren beeldje van een Guan Yin met een jongetje op haar
arm met vrucht. China, 18e/19e eeuw, H. 13 cm.
2000-3000

3585
Porseleinen vaas met een polychroom reliëfdecor van golven
en acht paarden, China, 19e – begin 20e eeuw.
H. 61,5 cm. Met houten voet. Provenance: M. Vandiver,
directeur Scandinavian Airlines (SAS).
2000-3000

3587
Porseleinen tegel met famille rose decor met een kraanvogel
in een bloesemboom, linksonder gemerkt met twee
zegelmerken. China, Republiek. Afm. 72 x 22,5 cm.
Aan achterzijde ontwerptekening voorstellende een
rustende man.
Provenance: M. Vandiver, directeur Scandinavian Airlines
(SAS).
2000-3000

3643
Gestoken Shoushan stenen sculptuur met voorstelling van
een staande Luohan met brede hoed op de rug, en in de ene
hand houdt hij een ‘wonderstaf ’ vast en in de andere een
schoen. Rondom op het gewaad florale motieven.
Gemerkt aan de onderzijde met 4-karaktermerk Damo
Luohan. China Qing dynastie. H. 17,5 cm.
1000-1500

3649
Jade schenkkannetje in de vorm van een mandarijneend,
met afneembare dop in de vorm van een lotusblad.
China, vermoedelijk Ming. Afm. 12 x 6,5 cm.
Zeldzaam.

Staande op gestoken houten basement, in de vorm van
lotusbloemen en bladeren, waartussen een garnaal.
1000-1500

3655
Ivoren snuff bottle met licht gestoken reliëfdecor van
gestileerde Archaische draken. China, 19e eeuw. H. 7 cm.
500-800

3706
Lakwerk snuff bottle met decor van een landschap en
personages. China, 19e/20e eeuw. H. 8,5 cm.
600-800

3724
Snuff bottle van rode lak op metaal,
met aan weerszijden een applique met
fruit en bladeren van halfedelsteen en
rondom een meanderrand. Aan de
ene kant een tak met jade bladeren en
een kalebas, aan de andere kant een
takje met malachieten bladeren en
drie perzikken. China/Japan,
ca. 1900. H. 7,5 cm.
200-300

3741
Ronde porseleinen inktstone met blauw decor van
doorlopende wolken waarop drie paarden galopperen, deze
voorstelling wordt herhaald op de onderzijde, middenin
een medaillon met 4-karakters rond een blad. China, Wanli
Ming of Kangxi. Label met tekst ‘John Sparks, Ltd 128.
Mount Street, W’. Diam. 15,5 cm.
1500-2000

3743
Porseleinen klapmutskom gelobt model met
gecontourneerde rand. Met blauw decor van golven
/ wolken, brede wand met zes grote en zes kleine
uitgespaarde perken. Midden-medaillon zowel aan
voor- als aan achterzijde met een groot Chinees 3-delig
karaktermerkteken. China, periode Wanli Ming of Kangxi.
Diam. 22,5 H. 7 cm.
2500-3500

3745
Porseleinen rolwagen vaas, cilindrisch model, met een
blauw decor van een hofhoudingsscene met diverse
figuren waarbij twee mandarijnen en hun dienaars
elkaar ontmoeten in een tuin. Bovenste rand met een rij
acanthusbladeren. China, Transition, ca. 1640.
H. 45 cm. Glazuurschilfertje rand. Met collectiesticker:
Riesco Collection (Croydon UK). Voor een vergelijkbaar
exemplaar zie boek: ‘Chinese Ceramics in the collection of
the Rijksmuseum, Amsterdam’, door: C.J.A. Jörg, nr. 66.
Of ‘Chine de Commande’, door: L. Scheurleer, nr. 38.
12000-14000

3752
Porseleinen garden seat met een famille rose decor met
bloemen en vogels. China, periode Daogouang.
H. 46 cm. Voor een vergelijkbaar exemplaar: ‘Symbols on
Chinese Porcelain’, door E. Ströber (Keramiekmuseum
Princessehof ), nr. 83.
2500-3500

3765
Porseleinen waterdruppelaar in de vorm van een open
lotusbloem. Aan weerszijden bedekt met blaadjes in diverse
vormen, in rose emaille en zwart afgelijnd. De groene
stengel diende als druppelaar en was in verbinding via een
gaatje in de cup.

Op de stengel staat geschreven in Chinese ‘encre de chine’
karakters: ‘Als souvenier voor de herfst-manoeuvres bij
het Tai meer in Anhui provincie in het 34ste jaar van de
Guangxu regering (1908) in de Qing-dynastie’.
Afm. 17 x 9 cm.

Schenktuit gelijmd, twee kleine retouches
aan emaille. Zie voor een vergelijkbaar exemplaar:
‘Exhibition of Imperial Porcelain of late Qing’, Simon
Kwang Collection, 42. Tevens ‘Nagel Auction’, 681,
09/05/2012, cat. 920 en ‘Symbols on Chinese porcelain /
10.000 x Happiness!’, Dr Eva Strober,
blz. 122/123, afb. 45.
1500-2000

3767
Bolvormig porseleinen vaasje met een polychroom
decor van een wijsgeer met zijn dienaar in een rotsachtig
landschap. Gemerkt met 7-karaktermerk en zegelmerk.
China, Republic. H. 12 cm.

Provenance:
Ex-collectie H.A. van Oort. Afgebeeld en beschreven in:
‘Mededelingenblad Nederlandse vereniging van vrienden
van de ceramiek’, 123/124, 1986: van Keizerrijk tot
Volksrepubliek, cat. 113;’The Porcelain of Hung-hsien’,
door H.A. van Oort, 1970, afb. 37 rechts.”
2500-3500

3766
Stel porseleinen schaaltjes met een turquoise fond waarop
een famille rose beschildering van de wisteria wijnrank met
vogel en pioenrozen, bovenaan in het rood het Dayazhai
3-karaktermerk: Studio of great Culture, daarnaast een
rood zegelmerk: ‘tian di yi jia chun’ (de hele wereld viert
als één grote familie). En op de achterzijde het 4-karakter
wens merkteken: ‘eeuwig geluk en langdurige lente’.

China Tongzhi / vroeg Guangxu. Diam. 14,5 cm. Met frittings.
Provenance:
Sotheby’s Amsterdam, 20/11/2002, nr. 365.
2500-3500

3820
Bronzen wierrookvat op voet, gemerkt met zegelmerk
Xuande, China, 17e/18e eeuw.
H. 12 cm incl. voet, diam. vat binnenrand 16,5 cm,
diam. van oor tot oor 22 cm.
5000-6000

3825
Twee gelobde en gekartelde porseleinen schotels met een
blauw floraal decor en een fazant op de rots, gemerkt met
dubbele cirkel en symbool, China Kangxi. Diam. 27 cm.
Minimale fritting.
1750-2250

3843
Vijfdelig porseleinen kaststel met een blauw floraal decor
van lotusbloemen. China, 19e eeuw. H. 45 cm.
2500-3500

3850
Stel porseleinen vazen met polychroom floraal decor en
bronzen monturen, staande op pedestals van hout en
porselein, China Kanton, 19e eeuw. H. vazen 73,5 cm,
met pedestal H. 184 cm.
5000-6000

3878
Ronde ivoren kruidenbox met aan weerszijden een zeer
fijn uitgesneden afbeelding van ‘The 3 friends’.
China, 18e eeuw. Diam. 5,5 cm.
Provenance:
‘Chinese Ceramics and Works of Art’. Phillips Son &
Neale (London, England), 19/11/1999. kavelnr. 311.
800-1000

3885
Rechthoekige ivoren kruidenbox met aan weerszijden een
zeer fijn uitgesneden archaïsch gestileerd draakmotief,
China, 18e eeuw. HxB: 6 x 4 cm.
800-1000

3892
Gestoken ivoren figuur van de onsterfelijke vrouw He Xiangu. China, Ming-dynastie, ca. 1600. H. 17 cm. Minieme schilfertjes. Zie voor een vergelijkbaar exemplaar: ‘Chinese Ivories from the Shang to the Qing’, Oriental Ceramic Society 1984, in the British Museum London, afb. 68.1500-2000

3898
Ivoren doos voor zegellak, met gestoken decor van een
vliegende draak en vleermuizen, onderzijde met motieven
en meanderrand.
China, 19e eeuw. HxBxD: 3 x 8 x 6 cm.
800-1000

3900
Email sur bisquit beeldengroepje in de vorm van een rots
met op de voorgrond een man staand met een voet op een
drakenkop.
China Sancai, 19e eeuw. H. 13 cm.
Kleine defectjes. In plexiglazen kastje.
1500-2000

3932
Steengoed potje met deksel in de
vorm van twee vogels in blauw
gedecoreerd. Tanh Hoa, type
Vietnam, 15e eeuw.
H. 8,5 cm. Wrakvondst. Thanh
Hoa steengoed is Vietnamees export
keramiek welke bestemd was voor de
Filipijnse en Indonesische archipel.
Voor een vergelijkbaar exemplaar zie:
‘Vietnamese Ceramics Seacs/ Oxford’,
blz. 106-107, afb. 103.
1000-2000

3934
Scroll met afbeelding van een
landschap, mogelijk Lan Ying
(1585 – ca. 1660). China, Qing dynastie.
Ingelijst, opnieuw opgeplakt, afm.
182 x 54,5 cm.
600-800

3955
Scroll met afbeelding van een rots met boom,
waaronder een paard dat in een rivier staat.
Linksboven gekalligrafeerde karakters. Aquarel, China,
afm. 91 x 31,5 cm.
1500-2000

3963
Porseleinen kom met een grisaille decor van golven
met daarin in iron-red de onsterfelijken. Binnenzijde
gedecoreerd met perzik. Onderzijde gemerkt met merk in
iron-red en goud. China, 18e/19e eeuw. Diam. 16,5 cm.
500-700

3969
Porseleinen vaas met zgn. lujun of Robin eggs glazuur,
gemerkt met zegelmerk, China Qing-dynastie. H. 31 cm.
400-600

3980
Porseleinen dekselterrine met een blauw floraal decor
van een bergwaterlandschap met huizen en Fo hond als
dekselknop en handgrepen, China Qianlong. H. 21 cm.
L. 32 cm. Twee schilfertjes aan terrine.
800-1000

3990
Aardewerken Yixing theepot met zilveren monturen
(Hollands gekeurd). Gemerkt met twee zegelmerken,
China 17e/18e eeuw. H. 18 cm.
Schilfers en scheurtje aan rand deksel.
1500-2000

3995
Geborduurd zijden valance, mogelijk een altaarkleed,
met decor van een boom in een tuinachtig landschap
waarin verschillende exotische vogels, zoals pauw,
fenixen, mandarijneenden en fazanten, als ook bloemen
en vlinders. Het is een hangend paneel. Kuangtung,
China, 19e eeuw, afm. 50 x 206 cm. Kuangtung was een
belangrijk productiecentrum in de laat 19e eeuw. Voor een
vergelijkbaar exemplaar, zie de collectie van het Indianapolis
Institue of Arts.
4000-5000

4006
Stel porseleinen dekselpotten met een blauw decor van
lotusbloemen, gemerkt met dubbele cirkel, China Kangxi.
H. 26 cm.
2000-2500

4010
Zeldzame porseleinen kom in konische vorm met
gekartelde rand, met aan de buitenkant een blauw decor
van een theescène, een scène met drie reizigers, een scène
met twee jongetjes en man bij de rivier en een scène met
vier mannen spelend aan een tafel. Aan de binnenkant in
het centrum decor van een bergwaterlandschap en man
met staf bij een boom aan de waterkant, de rand versierd
met symboliek van de acht kostbaarheden.

Gemerkt met dubbele cirkel en 6-karaktermerk, Chenghoa. China,
Kangxi. H. 9 cm, diam. 23 cm. Bodembarst, diverse
randschilfers.
1000-1500

Tip: In het Zeeuws Museum kunt u nog steeds de porseleinschatten van Willem Bal bezichtigen!

Bijvoorbeeld het bord dat onze taxateur Jeroen de Kuyper in onderstaande video bespreekt. Vergelijkbare borden worden nu ook geveild.

Zeeuws Veilinghuis
info@zeeuwsveilinghuis.nl
www.zeeuwsveilinghuis.nl