De veiling van 10 december 2014 bevat een fraaie collectie oude meesters. Hieronder wordt een selectie weergegeven.
6002
Jacques van den Coornhuuse (omgeving van, Brugse school),
twee buitenpanelen van een triptiek (middenpaneel ontbreekt). Afgebeeld worden o.a. de schenkers van het triptiek, met familiewapens en teksten. Waarschijnlijk zijn de schenkers allen afkomstig uit
Zeeuws Vlaanderen en heeft het triptiek gehangen in de St. Baafskerk van Aardenburg. Nadere
onderzoeksinformatie aanwezig.
Gedateerd 1575, paneel, afm. 142 x 48 cm en 140 x 48 cm. Gekocht bij Kunsthandel A.J. de Raad, ’s-Hertogenbosch in 1973.
€ 7.000-10.000
6004
Pieter Jansz. Quast (1605-1647)
‘Een staande officier, met een te paard aankomende markentenster in de achtergrond’,
gesigneerd PQ (in elkaar), paneel, afm. 46 x 42 cm.
Dit schilderij behoort tot een kleine groep van bijna monochrome schilderijen van staande officieren op verticaal formaat, die hun compositie ontlenen aan Jacques Callots ets van 1618 (Lieure, 289; B.A. Stanton – Hirst, The influence of the theatre on the works of P.J. Quast, unpublished dissertation, 2007, p. 78, plate 22). Tot de groep behoort ook het schilderij in de National Gallery, Londen, inv.no. 6410.
De eigenhandigheid van het schilderij is door Fred Meijer op basis van een foto bevestigd.
€ 8.000-12.000