Tussen kerst en oudjaar nemen we vaak wat gas terug. Graag verenig ik dan het nuttige met het aangename: het bezoeken van musea. Persoonlijk ga ik altijd graag richting het zuiden. Vanuit Zeeland is het vaak niet ver en in korte tijd bevind je je toch in een geheel andere omgeving.
Het eerste bezoek was aan het Museum voor Schone Kunsten (MSK) te Gent. Vanuit Middelburg iets meer dan één uur rijden via de Westerschelde-tunnel. Parkeren kon direct op de parkeerplaats voor de deur. Tarieven voor parkeren (ca. € 3,- voor een middag) en entreetarieven (€ 5,-) zijn zeker redelijk.
De collectie is indrukwekkend, absoluut. Gent is een fraaie stad en zeker geen kleine met ca. 250.000 inwoners, maar een museum van dit niveau zou zeker niet misstaan in één van de grote wereldsteden.
Omgeving Rogier van der Weyden, ca. 1480. |
De collectie is als volgt samengesteld:
1350
LATE MIDDELEEUWEN
1500
JHERONIMUS BOSCH
1500
RENAISSANCE
1600
BAROK (ZUIDELIJKE NEDERLANDEN)
1600
REALISME (NOORDELIJKE NEDERLANDEN)
1700
DE ACHTTIENDE EEUW
1800
NEOCLASSICISME IN BELGIE
1820
ROMANTIEK EN REALISME
1860
IMPRESSIONISME EN SYMBOLISME
1885
JAMES ENSOR
1900
Théo Van Rysselberghe
1900
DE EERSTE GROEP VAN SINT-MARTENS-LATEM
1910
EXPRESSIONISME
1920
ABSTRACTE KUNST EN SURREALISME
1950
HEDENDAAGSE KUNST
Théo van Rysselberghe (1862-1926) – 181 x 241 cm. |
Jenny Montigny (1875 – 1937) – 180 x 245 cm |
George Minne (1866 – 1941) |