Eén van de vele Chinese bezoekers van de Aziatica veiling. Foto: Ruben Oreel, PZC. |
We kijken terug op een bijzonder geslaagde veiling. Hieronder enkele hoogtepunten. Alle genoemde opbrengsten zijn hamerprijzen.
2550 18-kt witgouden ring bezet met een centrale natuurlijke smaragd, met daaromheen een entourage van 20 briljanten w.o. oude slijp, tot. ca. 2.80 ct. Maat 51 en 16-1/4. Tot. gew. 7,8 gr. Steltman, Den Haag. Met rapport van het Nederlands Edelsteen Laboratorium waarin staat dat de smaragd een natuurlijke smaragd betreft. Provenance: Frans Willem Roijen (1890 Magelang – 1941 Djokjakarta), lijfarts van de sultan van Djokjakarta. De smaragd hoorde oorspronkelijk bij een oorkonde welke de sultan kreeg van Koning Willem III. De sultan had echter door gokken een schuld opgebouwd, waardoor hij zich genoodzaakt voelde de smaragd te verkopen aan zijn lijfarts. Deze heeft er een ring van laten maken. € 7000,-
3016 Tegel met een polychroom decor van twee soldaten met lansen. Rotterdam, begin 17e eeuw. Afgebeeld in ‘Tegels uit Rotterdam’, blz. 88, afb. 45. € 3400,-
3029 Twee glazen flesjes met decor van personages. India, 18e eeuw. H. 12 cm. € 4400,-
Artikel PZC. Opmerking: dit artikel slaat alleen op de Aziatica-veiling (vnl. Chinees porselein). |
3703 Agaten snuff bottle met reliëfdecor van aan de ene zijde een man met tak in de hand, de andere zijde met twee eenden. Dopje van rose quartz. China, Qing dynastie, 19e eeuw, H. 6,5 cm. Provenance: M. Vandiver, directeur Scandinavian Airlines (SAS). € 4000,-
3769 Stel porseleinen rolwagen vaasjes met boven- en onderaan een zgn. Mille fleurs decor centraal rondom een doorlopende natuurscene met een paar kwartels op een chrysant-rots. Gemerkt met zegelmerk van Qianlong. China, post Hongxian, ca. 1930. H. 22 cm. Afgebeeld en beschreven in ‘Chinese porcelain of the 19th and 20th centuries’, H.A. van Oort, 1977, afb. 211. € 5500,-
3952 Set van zes octagonale porseleinen bordjes met famille rose decor van hanen. China Yongzheng. Diam. 20 cm. Twee bordjes met kleine defecten. € 7000,-
6023 Georg Hering (1884-1936), ‘Volendamse vissers aan de koffietafel’, gesigneerd en gedateerd 1920, doek, afm. 105 x 133 cm. € 5500,-
7025 Eikenhouten vierdeurskast, deuren met geometrische patronen en drie kolommen met elk een cherubijn, leeuwenkop en kariatide. Zeeland, 17e eeuw. HxBxD: 150 x 135 x 65 cm. Zeldzaam is het formaat van deze kast. € 7600,-
Alle veilingresultaten kunt u hier in pdf formaat downloaden.
Tevens kunt u de catalogus hier inclusief veilingresultaten inzien.
Zeeuws Veilinghuis
info@zeeuwsveilinghuis.nl
www.zeeuwsveilinghuis.nl