Zeeuwse schilders – deel 2: Sarika en Maurice Goth, Domburg – Veere

De veiling van het Zeeuws Veilinghuis te Middelburg van 24 en 25 mei 2011 bevat onderstaand schilderij van Sarika Goth (1900-1991). Persoonlijk vindt ik het een van de mooiste werken van haar die ik tot op heden heb gezien.
Sárika Góth (1900-1991), ‘Sárika’s tuin te Veere’, gesigneerd en gedateerd 1951, doek, afm. 77 x 100 cm.
Sarika was de dochter van Maurice Goth (1873-1944), eveneens schilder. Oorspronkelijk waren het Hongaren. Door de Eerste Wereldoorlog vluchtten ze vanuit België naar Zeeland en woonden daar in Domburg en Veere. Hier verworven ze een belangrijke positie in de Zeeuwse kunstwereld. Ieder jaar worden door ons wel enkele werken van vader en dochter Goth verkocht. Erg leuk zijn in dit verband de schilderijen waarop Sarika door haar vader (soms ook met haar moeder) is afgebeeld. Hieronder worden enkele voorbeelden gegeven. Heeft u ook een werk van Maurice of Sarika Goth en overweegt u het te laten veilen? Neem dan contact met ons op voor een veilingtaxatie.

Zeeuws Veilinghuis
Tel. +31(0) 118-650680, fax. +31(0) 118-650682.
www.zeeuwsveilinghuis.nl