Terugblik veiling mei 2011

De veiling van 24 en 25 mei 2011 was een bijzondere. Van een economische crisis was niets te merken.
Om dit te illustreren volgen hieronder enkele hoogtepunten. Alle weergegeven opbrengsten zijn hamerprijzen.

1015: Micro mozaiek met voorstelling van vier duiven op een kom, Italië, 19e eeuw. Afm. 4,5 x 7 cm. Deze voorstelling is naar een mozaiek welke zich in de Villa Hadriana, de residentie van de Romeinse keizer Hadrianus (76-138) bevond. Momenteel bevindt dit werk zich in het Museo Capitolino te Rome.
€ 3200,-

1019: Micro mozaiek van een landschap met waterval, Italië, 19e eeuw. Afm. 4,5 x 6,5 cm.
€ 3200,-

2425: Romeinse gouden ring in de vorm van een slang versierd met golfmotief en granulatie. 200-400 AC. Tot. gew. 13 gr. Maat 16-1/2 en 52.
€ 2000,-

3005: Stel porseleinen vazen, verguld en met bloemguirlandes in biscuit en met grepen in de vorm van hondenkoppen, Empire, ca. 1810. H. 37 cm. Guirlandes met enige schade.
€ 3200,-

3014: Tegel met een polychroom decor van een saraceen, 17e eeuw. Schilfers aan de rand.
Gevonden op Noord-Beveland.
€ 3400,-

6505: Auke Sonnega (1910-1963), ‘Ceremonie te Bali’, gesigneerd en gedateerd 1949, doek, afm. 61 x 70 cm.
Provenance: Dhr. R. Claessens (1906-1992), directeur van SIPEF Indonesië, kocht dit schilderij van de kunstenaar.
SIPEF, producent van onder andere rubber, palmolie en thee was destijds één van de
grootste buitenlandse bedrijven in Indonesië.
€ 60.000,-
6507: Auke Sonnega (1910-1963), ‘Balinese vrouw’, gesigneerd en gedateerd 1952, doek, afm. 51,5 x 43,5 cm. In originele gestoken lijst. Provenance: Dhr. R. Claessens (1906-1992).
€ 15.000,-
6511: Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Mohammed Ben Sala Ben Abd el Kader Kairouan 1928’, gesigneerd, pastel op papier, afm. 74 x 107 cm. Provenance: Gerard Anthonius van Putten (1873, Semarang  – 1956, Den Haag).
€ 20.000,-
2080: Zilveren broodmand, in gevlochten motief, wand met gegraveerde strepen. Bovenrand, onderrand en handgrepen als takken met blaadjes. In het midden aan de bovenrand versierd met twee bloemen.
Mt. L. Potmans, Middelburg, Jl. 1773. HxBxD: 8 x 34 x 19,5 cm.
€ 16.000,-
7502: Vuurvergulde bronzen pendule ‘Le Char du Telemaque’, met emaille wijzerplaat in het wiel van de strijdwagen waarin Telemachus en Athene zich bevinden, de hoeken versierd met zgn. fasces cum securibus (roedenbundels met pijlen), naar een model van Jean-Andre Reiche (1752-1817), Frankrijk, Empire 1810-1815. Afm. 45 x 50 x 12 cm.
€ 11.500,-
3651: Chinees blauwe vaas met floraal decor van o.a. lotussen. De vaas heeft een zeldzame zgn. Archaïsche Hu vorm met twee ornamenten van olifantskoppen met ringen. Qianlong zegelmerk, vermoedelijk Jiaqing periode (1796-1821). H. 54 cm. Drie haarscheurtjes in de hals, bodembarst, één ornament (slurf) hersteld. Meer dan 70 jaar geleden verworven.
€ 19.000,-

3687: Stel porseleinen vazen met floraal decor en in cartouches diverse interieurscènes, China, 19e eeuw. H. 63 cm.
€ 9.500,-

5038: Zilveren ridderorde van het Keizerrijk Perzië in de vorm van een ster met acht punten. De Keizerlijke Orde van de Leeuw en de Zon. Deze onderscheiding betreft de Ridder 1e (hoogste) graad, of Grootkruis. Net als de Franse Legioen van Eer was deze orde ingedeeld in vijf graden. Provenance: Jacobus Catharinus Cornelis den Beer Poortugael (1832-1913). Hij was o.a. Minister van Oorlog en kolonel van de Generale Staf.
€ 1250,-

6038: Henriëtte Ronner-Knip (1821-1909), ‘Friese honden’, gesigneerd, gedateerd 1849, paneel, afm. 40 x 32 cm. Literatuur: Pieter Scheen, ‘Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars 1750-1880’, afb. 275. Tevens ex collectie Pieter Scheen.
€ 8.500,-

6142: Dirk Jan Koets (1895-1956), ‘Gezicht op Veere’, gesigneerd, doek, afm. 40 x 80 cm.
€ 3.200,-

Meer informatie over het veilen van kunst en antiek:

Zeeuws Veilinghuis
Tel. +31(0) 118-650680, fax. +31(0) 118-650682.www.zeeuwsveilinghuis.nl