Terugblik veiling 5-6 juni 2012

Hierbij enkele hoogtepunten. Genoemde prijzen zijn hamerprijzen.
6050    Artus Claessens (Antwerpen, werkzaam ca. 1625-1644 of later), ‘Pronkstilleven met fruit en dieren’, niet gesigneerd, gedoubleerd, afm. 99 x 169,5 cm. € 50.000
6030    Jan Heyse (1882-1954), ‘Driekoningen’, gesigneerd en gedateerd Middelburg 1908, paneel, afm. 50 x 40 cm. € 34.000
6506    Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Ni Radji’, gesigneerd en gedateerd Bali 1954, pastel, afm. 68 x 50 cm. € 28.000
6505    Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Ni Radji’, gesigneerd en gedateerd Bali 1954, pastel, afm. 71 x 50 cm. € 22.000
6526    Auke Sonnega (1910-1963), ‘Portret van een Balinese man met Frangipani bloem’, gesigneerd en gedateerd Bali 1956, doek, afm. 55 x 45 cm. € 25.000
6076    Bernardus Johannes Blommers (1845-1914), ‘Kinderen spelend op het strand’, gesigneerd, aquarel, afm. 58 x 48 cm. € 11.000
3521    Aardewerken theepot met een tweekleurig decor en deksel voorzien van een eekhoorn, China Yixing, 20e eeuw. H. 12 cm. € 10.000
6527    Theo Meier (1908-1982), ‘Twee Balinese meisjes’,
gesigneerd en gedateerd 1955, doek, afm. 75 x 56 cm. € 10.000
3630    Bronzen beeldje, Kwan Yin. Gemerkt aan de achterzijde,
China eind 17e eeuw. H. 19,5 cm. 9.500
6085    Shiko Munakata (1903-1975), ‘Zonder titel’, gesigneerd en gedateerd 1959, zwarte inkt en aquarel op Japans papier, afm. 27 x 24 cm. € 8.500
6530    Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), ‘Kampong met flamboyant en personages’, gesigneerd en gedateerd 1938, paneel, afm. 45 x 60 cm. € 8.500
6060    Salvador Dali (1904-1989): 100-delig porseleinen servies
‘Sirenas peinadas con coral y hormiga’. € 8.000
6079    Hermanus Koekkoek sr. (1815-1882), ‘Vissers aan de waterkant’,
gesigneerd, paneel, afm. 23 x 35 cm.  € 8.000
3694    Scroll met 12 scènes van wijsgeren en karakters, China. Afm. 28 x 454 cm. 7.500
6010    Adolphe Dillens (1821-1877), ‘Zeeuws interieur’,
gesigneerd, gedoubleerd, afm. 80 x 100 cm. € 7.000
1417    Bronzen beeldengroep ‘Laocoon’, Italië, 18e/19e eeuw.
HxB: 76 x 55 cm. Het origineel bevindt zich in de Musei Vaticani te Vaticaanstad. 6.000

Hieronder kunt u een korte reportage bekijken:
Nieuws Omroep Zeeland

Opmerkingen over deze reportage:
– de uitspraak ‘de laatste vijf jaar geen schilderij van deze kwaliteit gezien’ slaat op schilderijen van Jan Heyse die we de laatste jaren hebben gezien op veilingen.

– de schatting van de totale opbrengst van de veiling werd ruim overtroffen.

Meer informatie over onze kunst- en antiekveilingen:

Zeeuws Veilinghuis
Wij zoeken altijd: Zeeuws, Chinees, schilderijen uit voormalig Nederlands Indië, zilver én kwaliteit!

www.zeeuwsveilinghuis.nl