Terugblik veiling 10-11 december 2013

By 18 december 2013No Comments

Een bijzondere veiling! Hier enkele resultaten:

6596    Willem Dooyewaard (1892-1980), ‘Balinese danseres’, gesigneerd, doek, afm. 73 x 50 cm.
Hamerprijs: € 220.000

Hieronder enkele uitslagen van vergelijkbare schilderijen van deze kunstenaar die eerder geveild werden:

6545    Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Het kleden voor ‘t feest’ ook bekend als ‘Ni Dablig past prada’, gesigneerd en gedateerd Bali juli 1939, doek, afm. 55 x 40,5 cm.
Hamerprijs: € 600.000. Bijna een evenaring van het wereldrecord! Dat schilderij is echter flink groter.

6520    Adrien-Jean Le Mayeur de Merprès (1880-1958), ‘Femmes au parasol’, gesigneerd, doek, afm. 100 x 120 cm. In originele gestoken houten lijst.
Hamerprijs: € 470.000

6576    Isaac Israëls (1865-1934), ‘Javaanse dansgroep’, gesigneerd, doek, afm. 80 x 100 cm. Tentoonstelling: Singer Museum Laren 1962.
Hamerprijs: € 95.000

6070    Roelant Saverij (1576/78-1639), ‘Bosgezicht met doorkijkje en diverse vogels, waaronder een dodo’, gesigneerd, paneel, afm. 62 x 110 cm.
Hamerprijs: € 38.000

3550    Zeldzaam goudgeel Yixing theepotje in bamboevorm met donkerbruine vlekken (Xiang Fei Zhu), en met verguld zilveren monturen w.o. een montuur aan de tuit met haantje. China, 18e eeuw. H. 12,5 cm.
Hamerprijs: € 36.000

3807    Collectie van 144 stuks diverse amber/barnstenen snijstukken en hangers. China, Qing.
Hamerprijs: € 30.000

3530    Yixing theepot met hoge handgreep en polychroom handbeschilderd decor van bloemtakken. De knop in de vorm van een vrucht. China, 19e eeuw. H. 13 cm. Defecten. Voor een vergelijkbaar exemplaar: keramiekmuseum Princessehof Leeuwarden, no. 04648.
Hamerprijs: € 20.000.

2575 Verguld koperen zakhorloge van het merk Bovet Fleurier, 804. Ca. 1840. Diam. 5,7 cm. Gemaakt voor de Chinese markt.
Hamerprijs:
€ 8.400

6019    Maurits Cornelis Escher (1898-1972), ‘Dag en nacht’, gesigneerd, litho, eigen druk II-’38, afm. 41 x 70 cm. Hamerprijs: € 16.000

6050    Piet van der Hem (1885-1961), ‘Kleden voor het feest’, gesigneerd, doek, afm. 72 x 98 cm.
Hamerprijs: € 16.000

6581    Ida Bagus Made Poleng (1915-1999), ‘Balinese dansvoorstelling’, gesigneerd,
Taritupeng Bali, doek, afm. 74 x 59 cm.
Hamerprijs: € 15.000

3549    Yixing theepotje. Gemerkt aan de binnenkant van het deksel met zegelmerk en aan de onderzijde ingegrift. China, 19e eeuw. H. 6,5 cm
Hamerprijs: € 14.000

6040    Dirk Smorenberg (1883-1960), ‘Waterlelies in de Loosdrechtse plassen’, gesigneerd en gedateerd 1923, doek, afm. 55 x 80,5 cm.
Hamerprijs: € 13.000

2020    Driehoekige zilveren theebus met afgeschuinde hoeken en deksel. Mt. Johannes Oring,
Den Haag. Jl. 1726. H. 10,5 cm.
Hamerprijs: € 12.000.

6075    Toegeschreven aan Wigerius Vitringa (1657-1721), ‘De inscheping van Willem van Oranje voor vertrek naar Engeland’, niet gesigneerd, gedoubleerd, afm. 103 x 156 cm.
Hamerprijs: € 10.000.