Review veiling 4-5 juni 2014

Hierbij enkele uitslagen:

3600 Porseleinen vaas met blauw decor van personages in een tuin. China, Transition, ca. 1640. H. 45,5 cm. Bodembarstje. Hamerprijs: € 30.000

14 Willem Dooyewaard (1892-1980), ‘Balische met offerschaal’ (Balinese girl with offering plate)’, signed and dated 1922, oil on canvas, 86 x 66 cm. Provenance: a descendent of a mayor Dutch captain of industry. Hamerprijs:  € 75.000

2040 Zilveren miniatuur hondenhok met hond. Mt. Arnoldus van Geffe, Amsterdam. Jl. 1739.
L. 4,5 cm. Gew. ca. 33,4 gr. Hamerprijs: € 4800.

7505 Vuurvergulde bronzen pendule met zgn. touwslinger uurwerk en beeldengroep van een liefhebbend paartje. Uurwerk gesigneerd a Paris. Empire, ca. 1810. H. 59 cm. Hamerprijs: € 12.000

81 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Ni Sibih’, signed and dated Peliatan – Bali, aug. 1943, pastel on paper, 41 x 25 cm. Hamerprijs: € 42.000

2050 Zilveren waterketel, zgn. bouilloire, met tuit in de vorm van een vogelkop, guirlandes met strikken en portretten van mannenkopjes. Mt. Johannes van Urck, Middelburg, tevens lossingsteken Goes, 1791. Gew. 2237 gr. H. 38 cm. Hamerprijs: € 36.000

3613 Porseleinen klapmutskom met blauw decor van hoogwaardigheidsbekleders en samourai. Gemerkt met zegelmerk. China, Kangxi. Diam. 20 cm. Hamerprijs: € 8.800

48 I. Made Sukada (1945-1982), ‘Gamelan orchestra with rebab player’, signed and dated Padangtegal Ubud, Bali ’75, oil on canvas, 89 x 60 cm.  Hamerprijs: € 28.000

6056 Charles Leickert (1816-1907), ‘Dorp aan het water’, gesigneerd, doek, afm. 50 x 66 cm. Hamerprijs: € 13.000

82 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Legong-kebyar’, signed and dated Bali 1945, pastel on paper, 38 x 20 cm. The dancer is probably Ni Tjawan. Hamerprijs: € 26.000

2535 Zes-rijig bloedkoralen collier met 18-kt gouden haakslot. Zuid-Beveland, Zeeland. Hamerprijs: € 6.000

101 Ida Bagus Tilem (born 1936), carved wooden sculpture ‘Sleeping man’, signed and text ‘Mas, Bali’. H. 27 cm. Provenance: Johannes Martinus (Han) Groenewegen (Den Haag, 1888 – Jakarta, 1980), architect and friend of Rudolf Bonnet. Hoofd beschadigd. Hamerprijs: € 8.000

12 Abraham Salm (1801-1876), ‘View on the river Solo’, unsigned, oil on panel, 32,5 x 44,5 cm. Hamerprijs: € 22.000

3010: Stel wit aardewerken circuspaarden. Delft, 18e eeuw. H. 24 cm. Hamerprijs: € 4.500.

91 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘State portrait of Queen Wilhelmina’, signed and dated 1937, mixed media on paper, 120 x 80 cm. Hamerprijs: € 22.000

6046 Ferdinand Hart Nibbrig (1866-1915), ‘Neeltje in de zon’, gesigneerd, doek, afm. 51 x 40,5 cm. Hamerprijs: € 20.000

3783 Serie van 11 porseleinen borden met polychroom decor van de parasoldames, naar een ontwerp van Cornelis Pronk. China, Qianlong. Diam. 23,5 cm. Hamerprijs: € 14.000

3750 Bronzen beeld van Kwan Kong met resten van vergulsel. China, Ming. H. 38,5 cm. Hamerprijs: € 8.500

30 Adrien-Jean Le Mayeur de Merprès (1880-1958), ‘Ni Pollok at the pond’, unsigned, pastel on paper, 55 x 70 cm. Hamerprijs: € 12.000

1025 Bronzen kanon met familiewapen van Jan van Galen, de stad Purmerend of familie van Schuylenburg. 17e eeuw. Staande op houten affuit met bronzen beslag, 19e eeuw. L. kanon zonder affuit: 50 cm, met affuit: 90 cm. Hamerprijs: € 7.000.

43 Auke Cornelis Sonnega (1910-1963), ‘Balinese girl’, signed and dated ’54, oil on canvas, 56 x 45,5 cm. Hamerprijs: € 10.000

Zeeuws Veilinghuis