Preview: Zeeuwse zaken!

De veiling van 4 en 5 juni bevat diverse topstukken op het gebied van Zeeland. Hieronder worden er een aantal weergegeven.

Zilveren waterketel, zgn. bouilloire, met tuit in de vorm van een vogelkop, guirlandes met strikken en portretten van mannenkopjes. Mt. Johannes van Urck, Middelburg, tevens lossingsteken Goes, 1791. Gew. 2237 gr. H. 38 cm. Afgebeeld in het boek ‘Zeeuws Zilver’, door J. de Bree, nr. 116, blz 145, tekst nr. 533. € 10.000 – 15.000

Gestoken palmhouten pijpenkast met afbeelding van o.a. een leeuw en adelaar. Zeeland, gedateerd 1870. L. 23 cm. Gemaakt door Pieter Puijpe (1838-1900) een van de beste Zeeuwse messensnijders. € 2000-2500

Twee boeken, ‘Zeeuwsche Kleederdrachten, Herinnering aan het bezoek van Hare Majesteit de Koningin en Hare Majesteit de Koningin-Regentes aan het eiland Walcheren, 21 augustus 1894’. W.o. één feestuitgave in oud blauw levantijnsch marokijnband met goudstempeling, vervaardigd in 104 exemplaren, waarvan vier met originele foto’s met de hand gekleurd, twee hiervan zijn gebonden door Jan Mensing, waar dit er één van is. Dit exemplaar is vermoedelijk afkomstig van Koningin Emma. € 2500-3000
Jantje de Prentenknipper (1798-1870), huwelijksknipsel, afm. 25,5 x 32,5 cm. Inclusief boek getiteld: ‘Jan de Prentenknipper, Zeeuwse Volkskunst langs ‘s Heeren wegen’. € 1000-1500
Stel zilveren gladde avondmaalsbekers. Mt. Lowys v. Galissien, Middelburg. Jl. 1664. H. 18 cm. Diam.11 cm.
Tot. gew. ca. 929 gr. Enkele deukjes. Provenance: Dit stel is onderdeel van een set van drie, welke in opdracht voor de Nederlands Hervormde kerk te IJzendijke werd gemaakt. Eén van het stel komt uit de collectie J. de Bree (zie ‘Zeeuws Zilver’, door: J. de Bree, afb. 24.) Tentoongesteld: Zeeuws Museum. Eén van het stel is geveild in het Zeeuws Veilinghuis, sept. 2007, kavel 2123. € 30.000 – 40.000

Stel zilveren gladde avondmaalsbekers. Mt. Lelie in gelobd veld, Middelburg. Jl. 1655/1656. H. 18 cm. Diam. 11 cm.
Tot. gew. ca. 929 gr. Enkele deukjes. Provenance: ex-collectie Nederlands Hervormde kerk te IJzendijke.
Tentoongesteld: Zeeuws Museum. € 30.000 – 40.000

Zes-rijig bloedkoralen collier met 18-kt gouden haakslot. Zuid-Beveland. Diam. koralen ca. 9,7 – 11,4 mm.
Tot. gew. ca. 442 gr. € 6000-7000

Reimond Kimpe (1885-1970), ‘De lichtwachter’, gesigneerd, doek, afm. 68,5 x 65,5 cm. € 6000-8000

Dirk Jan Koets (1895-1956), ‘Haven van Veere, afgemeerde tjalk met daarnaast twee hoogaarzen’,
gesigneerd, doek, afm. 40 x 50 cm. € 800-1000

Ferdinand Hart Nibbrig (1866-1915), ‘Neeltje in de zon’, gesigneerd, doek, afm. 51 x 40,5 cm.
€ 20.000 – 30.000

Hermanus Koekkoek (Middelburg 1815- Haarlem 1882),
‘Schepen op zee’, gemonogrammeerd H.K. en gedateerd ’46, doek, afm. 38,5 x 52 cm.
€ 15.000 – 20.000

Engel Hoogerheyden (1740-1809), ‘Frans fregat tijdens storm op zee’,
gemonogrammeerd E.H. en gedateerd 1800, paneel, afm. 44 x 62 cm.
Dit schilderij wordt vermeld in ‘Engel Hoogerheyden, een Zeeuwse zeeschilder’, ADZ Vlissingen 2007, nr. 70.
€ 4000-6000

Meer informatie over deze veiling:

Zeeuws Veilinghuis