Aziatica veiling 5 juni 2014

Deze veiling is met 374 kavels één van de belangrijkste Aziatica veilingen die dit jaar in Nederland gehouden zullen worden.

Hieronder lichten we alvast een tipje van de sluier op.

Shoushan zeepstenen Guanyin. Ze draagt in de rechterhand een koker met decor van lotusbloemen op water in roodverf. De jurk heeft een decor van lotusbloemen in goudverf. De decoraties zijn zeer fijn ingesneden. Mogelijk gemaakt door Zhou Bin. China, 17e/18e eeuw. H. 33,5 cm. Staande op houten sokkel, 20e eeuw. Minieme schilfertjes aan jurk.

Porseleinen wierookvat met blauw decor van personages in een landschap.
China, Ming. Diam. 22 cm, H. 19,5 cm. Vergelijkbaar exemplaar: Princessehof Leeuwarden, Keramiek uit Azië, blz. 53 nr. 65.

Stel gestoken ivoren hemelpaardjes bezet met lapis lazulli, turkoois en glas, op houten basement.
China, ca. 1800. H. excl. standaard: 13 cm.

Kraakporseleinen kom met blauw floraal decor in vakverdeling en in het centrum een afbeelding van vogels op een rots. China, Wanli. Diam. 35 cm, H. 15 cm. Voor vergelijkbaar exemplaar:
Ming Blue & White, S. Marchant, catalogus 2004, nr. 52.

Serie van 11 porseleinen borden met polychroom decor van de parasoldames,
naar een ontwerp van Cornelis Pronk. China, Qianlong. Diam. 23,5 cm.

Vijfdelig porseleinen kaststel met blauw floraal decor. China, Kangxi. H. 31-33 cm.

Bronzen beeld van Kwan Kong met resten van vergulsel. China, Ming. H. 38,5 cm.
Stel porseleinen vazen met floraal famille verte decor. Gemerkt met 6-karaktermerk Kangxi.
China, 19e eeuw. H. 83 cm.

Porseleinen kom met blauw decor van berg- en waterlandschap met personages.
China, Kangxi. Diam. 35 cm, H. 16 cm.