Jan Steen – ‘Sint Nicolaasavond’

Onze veiling van 24 en 25 mei bevat een oude kopie van het schilderij ‘De Sint Nicolaasavond’ van Jan Steen. Het origineel bevindt zich in het Museum Boijmans van Beuningen te Rotterdam. Tevens bevat het Rijksmuseum te Amsterdam een schilderij met dit onderwerp.

Het schilderij is gemaakt in de 19e eeuw. Dat dit niet zomaar een goedkope kopie is, blijkt ook uit het verhaal van de eigenaar. Deze liet het ooit bij Tussen Kunst en Kitsch zien en hij stelde dat ook daar enige tijd nodig was om vast te stellen dat het werk niet uit de 17e eeuw stamde.

Zoek de verschillen!

Zeeuws Veilinghuis, 70 x 58 cm.

Museum Boijmans van Beuningen,
58,5 x 49 cm.

Meer informatie en detailfoto’s van het origineel: http://alma.boijmans.nl/nl/object/1826 (OK)/

Tijdens het speuren naar informatie over de oorspronkelijke schilderijen stuitte ik op een recente video van het Mauritshuis over de restauratie van een andere Jan Steen. Het heeft niets met bovenstaand werk te maken, maar ik vond het zo fraai dat ik het u niet wil onthouden.

Meer informatie over de kunst- en antiekveiling:

Zeeuws Veilinghuis
www.zeeuwsveilinghuis.nl