Highlights schilderijen december 2015

By 10 december 2015No Comments
Alle bedragen zijn hamerprijzen.

211 Jacob Fransz. van der Merck (1610-1664), vijf panelen, ‘De vijf zintuigen’, alle gemonogrammeerd JMF (ineen), behalve het paneel ‘Zicht’, afm. per paneel: 37 x 26 cm. Gemaakt rond 1640. € 19.000

45 Hendra Gunawan (1918–1983), ‘Selling the lobster’, signed lower right, canvas, 100 x 126 cm. € 140.000

251 Willem Ferdinand Abraham Isaac Vaarzon Morel (1868-1955), ‘San Marcoplein te Venetië’, gesigneerd r.o., doek, afm. 71,5 x 89 cm. € 22.000

23 Sindudarsono Sudjojono (1913-1986), ‘Horse carriage in mountain landscape with banyan tree’, signed lower left and dated 1983 upper left, canvas, 50 x 70 cm. € 64.000

368 Maurits Cornelis Escher (1898-1972), ‘Het Oog’, gesigneerd l.o. en no. 22, eigendruk r.o. en ‘X-’46’, mezzotint, afm. 14,1 x 19,8 cm. € 48.000 (WERELDRECORD!)

76 Isaac Israëls (1865–1934), ‘Javaansche danseres’ (‘Javanese dancer’), signed lower right, canvas, 60 x 40 cm. Executed in 1922. € 40.000

61 Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Contadini d’Anticoli’, signed and dated 1927 upper right, titled upper left charcoal, pastel and gouache on paper, 135 x 142 cm. € 38.000

102 Willem Dooyewaard (1892-1980), ‘Woman at the market’, signed upper right, canvas, 73 x 50 cm. € 37.000

250 Anthonie Louis Koster (1859-1937), ‘Chrysanten en tulpenvelden’, gesigneerd l.o., doek, afm. 44,5 x 59 cm. € 10.500

37 Gerard Pieter Adolfs (1898-1968), ‘Rice harvest’, signed lower left, canvas, 60 x 80 cm. € 21.000

205 Theodor Baierl (1881-1932), ‘Piëta’, gesigneerd r.o., paneel, afm. 95 x 41 cm. € 9.000

103 Raden Basuki Abdullah (1915-1993), ‘Indonesian landscape’, signed lower right, 90 x 252 cm. € 17.000

379 Hendricus Petrus Bremmer (1871-1956), ‘Bomen te Wapenveld’, gesigneerd r.o. en gedateerd l.o. 1917, pentekening, afm. 31 x 47 cm. € 7.500

36 Gerard Pieter Adolfs (1898-1968), ‘In de tuin van Java’ (‘In the garden of Java’), signed lower right en dated ’37, panel, 60 x 80 cm. € 14.000

322 Johannes Theodorus (Jan) Toorop (1858-1928), ‘Landweg met grazende koe en gezicht op een dorp’, gesigneerd r.o. en gedateerd 1915, gekleurde potloodtekening, afm. 17,5 x 12,5 cm. € 6.500.

65 I. Reneh (1910-1976), ‘Kampong life, Bali’, unsigned, board, 297 x 37 cm. € 8.000

366 Jan Sluijters (1881-1957), ‘Clementine Nolet, 2 jaar, 4 mnd.’, gesigneerd r.m. en gedateerd 30-9-18, aquarel, afm. 75 x 58 cm. € 6.000

104 Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘View of Gunung Batur’, signed and dated Bali 1955 upper left, canvas on board, 47 x 80 cm. € 7.500

331 Dirk Jan Koets (1895-1956), ‘Ploegende boer’, gesigneerd l.o., doek, afm. 50 x 66 cm.
€ 5.500 (WERELDRECORD!)

317 Albertus Verhoesen (1806-1881), ‘Haan met vier kippen’, gesigneerd r.o., doek, afm. 115 x 145 cm. € 5.000

Meer informatie
Zeeuws Veilinghuis