Willem Koekkoek (1839-1895), veiling 3 juni

Willem Koekkoek (1839-1895)
‘Stadsgezicht’
gesigneerd, doek, afm. 86 x 125 cm.
€ 60.000-80.000

Willem Koekkoek werd geboren op 3 januari 1839 te Amsterdam als tweede zoon van de marineschilder Hermanus Koekkoek sr.

In tegenstelling tot zijn vader, van wie hij de schilderkunst leerde, specialiseerde hij zich in Hollandse stadsgezichten. Omdat hij zich niet veel bekommerde om topografische juistheid, bedacht hij soms zelf gebouwen en composities (fantasie stadsgezichten). Hierdoor was zijn werk vooral in het buitenland populair, omdat men daar vaak een idyllisch beeld had van oude Hollandse steden.

Hij wordt algemeen beschouwd als een van de meest getalenteerde schilders van stadsgezichten met figuren. Koekkoek beschouwde Cornelis Springer als zijn grote voorbeeld.

Hij werkte en woonde afwisselend in Den Haag, Utrecht en Amsterdam. Rond 1888 werkte hij ook enige tijd in Londen samen met zijn broer Hermanus Jr. die daar een kunsthandel had. Werk van Willem Koekkoek is ook te vinden in de National Gallery in Londen. Het werk dat nu geveild wordt zou mede door de details en het uitzonderlijke formaat zeker niet misstaan in een dergelijk museum.

Dit schilderij wordt geveild op 3 juni 2015.

Meer informatie over onze schilderijenveilingen:

Zeeuws Veilinghuis