Terugblik veiling 28-29 mei – Review auction 28-29th of May

Al met al een bijzondere veiling! Hierbij enkele uitslagen (hamerprijzen):

3596    Stel porseleinen dekselvazen met blauw decor van landschappen. China Kangxi. H. 61 cm. Deksels met defecten.         € 19.000

6510    Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Portret van Ni Asoeg’, Bali, gesigneerd, afm. 32 x 24 cm. Provenance: H.C. Molster, makelaar in koffie en thee, Amsterdam.      € 40.000

6520    Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Made I. Pak’, gesigneerd en gedateerd Batoean Bali 1933, pastel, afm. 58 x 44 cm.    € 18.000

6552    Anak Agung Gede Sobrat (1911-1992), ‘Balinese danser’, gesigneerd, doek, afm. 83 x 56 cm.  € 16.000

2026      Stel zilveren koektrommels, rond en rechthoekig, met stipversieringen en scroll motieven op de deksels. Mt. Francois Simons, Den Haag. Jl. 1792. Afm. rechthoekig: 14,5 x 10 x 8 cm. Diam. rond: 12,5 cm. Tot. gew. ca. 956 gr.         € 6.000

3599    Porseleinen pot met blauw decor van o.a. personages. China, Transition, ca. 1650. H. 17 cm, diam. 20 cm.         € 14.500

6519    I Made Sukada (1945-1982), ‘Balinese danser’, gesigneerd en gedateerd ’75 Padang-Tegal Ubud – Bali, doek, afm. 78 x 62 cm.      € 13.000

7005    Eikenhouten vierdeurs beeldenkast met afbeeldingen van de zeven deugden. Noord-Nederlands, gedateerd 1662. HxBxD: 200 x 148 x 67 cm.  € 8.000

2072    Zilveren miniatuuur schommelende wieg. Mt. Pieter van Somerwil (II), Amsterdam. Jl. 1782. L. 7 cm. Gew. ca. 73 gr.         € 7.600

7022    Eikenhouten altaarkast, rijk gestoken met beelden van o.a. Christus en heiligen. Met twee deuren waarin aan de binnenkant een schilderij in medaillon van Bijbelse scènes. Aan de binnenzijde eveneens gestoken beelden van heiligen. Zuidelijke Nederlanden, ca. 1580. Onderstel ca. 1880. € 7500

6041    Maurits Cornelis Escher (1898–1972), ‘Lucht en water’, gesigneerd, gedateerd 6-’38 en ‘eigen druk’, litho, afm. 44,5 x 44,5 cm. € 7.200

3714    Porseleinen vaas met blauw floraal decor van o.a. lotussen. De vaas heeft een Archaïsche Hu vorm met twee ornamenten van olifantskoppen met ringen. China, Qianlong zegelmerk, 19e eeuw. H. 25,5 cm. € 6.500

3591    Zeskantige yixing theepot. Deksel met ajour en in de vorm van een bloesemtak, handgreep in de vorm van een phoenix. De basis van de tuit in de vorm van een drakenkop. De zijvlakken met zes ajour medaillons met decors van een bloesemtak en een vlinder. China, Kangxi. € 6.000

3633    Stel porseleinen dekselvazen. China Kanton, 19e eeuw. H. 36 cm. Defectjes.       € 6.000

3526    Twee porseleinen dekselpotten met fam. rose decor. China, 19e eeuw. H. 46 cm. € 5.500

3530    Set van acht porseleinen beelden, voorstellende de onsterfelijken. China, 18e/19e eeuw. H. ca. 27 cm. Eén beeld beschadigd.    € 5.500

3635    Porseleinen gu-vormige bekervaas met Wucai decor van fazant op bloemenrots en granaatappels. China, Transition, ca. 1650. H. 38 cm. Randrestauratie.    €  5.500

6075    Jean Antoine Théodore Gudin (1802-1880), ‘Strandgezicht met boten’, gesigneerd, gedateerd ’62, paneel, afm. 29 x 40 cm.        € 5.500

1305    Een koppel percussie duelleer- of schijfpistolen in mahoniehouten cassette met alle benodigdheden. € 5.400

3585    Porseleinen blanc de chine kom, gemerkt met zegelmerk. China Qianlong, 19e eeuw. Diam. 15 cm.       € 5.000

3605    Aardewerken trekpotje met floraal decor, naar Yixing voorbeeld. Tuit en greep in de vorm van een tak. Vermoedelijk Engeland, 18e/19e eeuw. H. 11 cm.   € 5.000

3549    Verguld zilveren kreeft, zgn. live cast met signatuur op staart. Japan, Edo periode. L. 48 cm. Gew. ca. 288 gr. Eén punt van voelspriet manco.         € 4.800

3550    Zilveren kreeft, zgn. live cast met signatuur op staart. Japan, Edo periode. L. 48 cm. Gew. ca. 254 gr. Defecten.        € 4.600

3689    Zesslags lakwerk kamerscherm, ingelegd met jade, parelmoer en speksteen. Diverse scènes met personages, de randen met decor van vazen en wierookvaten. China, 20e eeuw. H. 183 cm. Enige defecten. € 4.600
2521    18-kt witgouden ketting met 18-kt witgouden hanger bezet met een centrale smaragd van ca. 4.20 ct. geflankeerd door 14 marquise geslepen diamanten tot. ca. 1.4 ct. 50 baguet geslepen diamanten tot. ca. 1.77 ct. en 52 briljantjes tot. ca. 1.82 ct. Tot. gew       € 4.000

3570    Spekstenen trekpotje met gestoken reliëfdecor van lotusbloemen. Dekselknop in de vorm van een fo-hond. China, 17e/18e eeuw. H. 7,5 cm. Gerestaureerd.      € 4.000

6040    Reimond Kimpe (1885-1970), ‘Havengezicht te Veere’, gesigneerd, ca. 1930, doek, afm. 50 x 60 cm.  € 4.000

1302    Eén koppel juxtaposé dubbelloops vuursteen pistolen, gesigneerd in goud op de loopbiezen ‘Chateau Paris’.  € 3.800

2515    18-kt gouden herenpolshorloge van het merk Patek Philippe. Ref. 4269. Onyx wijzerplaat zonder indices. Handopwind uurwerk. Cal. 215. nr. 1324576. 1970-1975. Diam. 30 mm. Cabochon onyx op kroon. Case Nr. 3649-1 2765740. 18-kt gouden band. € 3.500

1416    Kalkstenen fragment voorstellende Maria met kind en aan de achterzijde de gekruisigde Christus. Vermoedelijk Frankrijk, 14e eeuw. H. 48 cm (incl. zwart marmeren sokkel H. 68 cm). Defecten.            € 3.400

6025    Reimond Kimpe (1885-1970), ‘Kustlicht te Vlissingen’, gesigneerd, board, afm. 65 x 49 cm.    €  3.400

2020    Zilveren miniatuur rammelaar en fluitje. Belletjes gekeurd Utrecht, 18e eeuw. L. 6 cm. Gew. ca. 12,9 gr.           € 3.200

2539    Vijf-rijig bloedkoralen collier met 14-kt gouden haakslot met cantille, zgn. achterslot. Zuid-Beveland, kralen ca. 9 mm, tot. gew. 316 gr.   € 3.200

7023    Eikenhouten zitkist, Gotiek, Vlaanderen, 16e eeuw. HxBxD: 185 x 68 x 51 cm. Reconstructies.            € 3.200

1409    Ivoren sculptuur, voorstellende Ajax. Omgeving van Bossuit (West-Vlaanderen), 17e eeuw. H. 19 cm. € 3.000

2566    Haarlokje in medaillon van Koning Willem I in groen marokijnen doosje met tekst: ‘Berlin ce 12 Decembre 1843’ (datum van overlijden Willem I). Provenance: geschonken door rijksgravin H. d’Oultremont de Wegimont (1792-1864), zij was de 2e vrouw van Koning Willem I aan Baron E.H.J. van Burmania Rengers (1803-1879). Van Burmania Rengers was hofmaarschalk van Koning Willem I.  Hamerprijs € 3.000

Dit kavel kreeg veel aandacht in de media. Hieronder enkele voorbeelden (lang niet alle!).

KLM Holland Herald Juli 2013
Vorsten 8-2013
Daarnaast diverse kranten, journaals, etc!