Maurits Cornelis Escher (1898 – 1972)

By 19 september 2012No Comments

Onze veiling van 11 en 12 december 2012 bevat weer een fraaie litho van Maurits Cornelis Escher (1898 – 1972), namelijk ‘Drie werelden’, zie onderstaande foto.

Ik denk dat bijna iedereen deze kunstenaar wel kent. Wat veel mensen echter niet weten is dat hij in de top 10 staat van meest gezochte kunstenaars op internet! Dit verklaart misschien ook wel waarom litho’s (wat op zich toch geen unieke producten zijn) vaak enkele duizenden Euro’s waard kunnen zijn! Opvallend is dat kopers zich vaak in Amerika bevinden.

Op onze veiling van 18 september 2012 hadden we eveneens een litho met onderstaande voorstelling. De eigenaar wilde hem weggooien, omdat hij vol schimmelvlekken zat en er ook nog een deel ontbrak. Tijdens de kijkdagen sprak zelfs iemand me aan met de opmerking dat we dit toch niet hadden moeten aanbieden. Toen ik hem vertelde dat er toch veel belangstelling voor was, reageerde hij verbaasd en beloofde me een fles wijn als het een leuke prijs zou opbrengen. Het werd afgehamerd voor € 1200!

Hieronder twee voorbeelden van werken die we recent geveild hebben.

Heeft u een werk van M.C. Escher en overweegt u het te verkopen? Neem dan contact met ons op.

Zeeuws Veilinghuis

info@zeeuwsveilinghuis.nl

www.zeeuwsveilinghuis.nl