Kunst- en antiekveiling 25 maart 2015

Deze veiling bevat 233 kavels.
Hieronder lichten we er enkele uit.

Klik op de foto’s voor vergroting.

Deze keer maar enkele schilderijen, omdat we in juni een grote schilderijenveiling organiseren
(en tevens één met schilderijen uit voormalig Ned. Indië).

1022    Infanterie harnas, genummerd 124, bestaande uit drie delen (helm, hals/nekbescherming en romp) gedragen door het voetvolk. Graz, 17e eeuw. Op houten standaard. H. 167 cm.       7000-9000
1023    Houten offerblok voor geldelijke giften met ijzeren beslag. Noord-Nederland, verm. Groningen, 16e eeuw. H. 90 cm.        2000-2500
1015    Draaiorgeltje ‘Esmeralda’ met orgelboekjes en wagentje. Perlee, Holland. Afm. 134 x 100 x 66 cm.       1000-1500
1402    Groot bronzen beeld van een staande naakte vrouw, met gietersmerk op de voet. Mogelijk Pieter D’Hont, 20e eeuw. H. 75 cm.         500-700
1412    Pierre-Jules Mène (1810-1879), ‘Jocky a cheval No. 1’, gesigneerd, bronzen sculptuur. H. 42 cm.           3000-4000
1413    Jean Francois van den Kerckhove (1815-1885), ‘Vrouwenbuste, B.M. Virgo’, gesigneerd en gedateerd 1847, witmarmeren sculptuur. H. 64 cm.    2000-3000
1421    Johan Coenraad Altorf (1876-1955), ivoren sculptuur van een reiger, gesigneerd. H. 39 cm.       1000-1500
2007    Zilveren bouilloire versierd met lobben. Comfoor versierd met lobben en scrollmotieven, staande op drie poten. Mt. Philippus Prié, Middelburg. Jl. 1763. H. 25 cm. Tot. gew. ca. 800 gr.  1600-2000
2010    Zilveren reisbestek in houder met ketting. Met monogram SH. Friesland, 17e eeuw. L. 18,5 cm.            10000-15000
2011    Vierkante zilveren zandstrooier met schuifdeksel met handgreep en koperen binnenschuif. Mt. Gerrit Willem Pierkens, Bolsward, 1681-1722. Afm. 5,2 x 5,2 x 3,5 cm. Tot. gew. ca. 153 gr. Resten van vergulding. 6000-7000
2020    Zilveren sirih kistje met relief bloemversieringen en twee handvaten aan de zijkanten. 18e/19e eeuw. L. 14,5 cm.      500-700
2525 18-kt tricolour gouden broche, centraal bezet met een mabe parel, achtergrond van lapis lazuli en bezet met 14 briljanten, tot. ca. 1.90 ct. L. 5,1 cm. Tot. gew. ca. 28,2 gr. 1200-1500

2594 Gouden penning: Johan Georg I, keurvorst van Saksen verkrijgt Lausitz.
Uiterst zeldzame penning. Het Rijksmuseum heeft sinds 1885 één exemplaar in zilver in haar bezit. De penning die nu geveild gaat worden is echter van goud! Meer info: Weblog 17-3.

2595 Vijf-rijig bloedkoralen collier met 18-kt gouden haakslot met bloemen, Zuid-Beveland, 19e eeuw. Diam. ca. 7,5 – 11,4 mm. Tot. gew. ca. 342 gr. 5000-8000
3005    Aardewerken theebusje met blauw decor van Chinees landschap met huizen en figuren. Gemerkt Johannes van Duijn (1764-1777). Delft, 18e eeuw. H. 15 cm.            500-600
3014    Vier porseleinen polychrome beeldjes van putti op sokkeltje, voorstellende de vier jaargetijden. 18e/19e eeuw. H. 12 – 14 cm.  400-500
3015    Vier polychrome softpaste porseleinen beeldjes, voorstellende de vier continenten. Derby, 18e eeuw. H. 20 – 21 cm. 2000-4000
3016    Polychroom softpaste porseleinen beeldje, voorstellende Venus en Cupido op vis. Derby, 18e eeuw. H. 26 cm.      500-600
7008    Gedreven roodkoperen pendule bezet met groene halfedelsteen. Amsterdamse School, Art Deco, ca. 1920. H. 30 cm.        400-600

7012    Notenhouten staand horloge, wijzerplaat met dag- en maandaanduiding en slagwerk op twee bellen. Gesigneerd: Daniel Perrin, Amsterdam. Ca. 1750. H. 223 cm. Topbekroning van latere datum.   3000-4000
Meer informatie over deze veiling:
Zeeuws Veilinghuis