Frits Lucien Ohl (1904-1976)

Onze veiling van 28 en 29 mei bevat een van de grootste werken die gemaakt zijn door Frits Lucien Ohl (1904-1976): ‘Karbouwen ploegend op een sawah’, gesigneerd, board, afm. 80 x 120 cm. Persoonlijk vind ik het echt één van zijn mooiste schilderijen.

Ohl werd geboren in Palembang, Sumatra. Hij was auto-didact en werkte in Palembang, Jakarta en Yogyakarta tot 1954. Daarna verliet hij Indonesië en ging hij in Den Haag wonen. Hij heeft geëxposeerd in Jakarta en ook in Den Haag. In het Volkenkundig Museum Nusantara te Delft bevindt zich ook werk van hem.

Hieronder enkele schilderijen die we vanaf 2011 veilden van hem:

Meer informatie: www.zeeuwsveilinghuis.nl