Het onderstaande schilderij is zo bijzonder in zijn oeuvre, dat ik daar nader op in wil gaan.
R. Kimpe, olieverf op doek, 60 x 66 cm. |
Zoals u ziet stelt het een marktdag voor te Middelburg. Het schilderij is gedateerd 1934. Rechts van het stadhuis is nog het torentje van de Rooms Katholieke kerk te zien, welke na het bombardement van 1940 niet meer herbouwd werd.
Nu zijn er een aantal opmerkelijke zaken. Allereerst de vlag rechts naast het stadhuis. Was het een feestdag?
R. Kimpe, collectie Rijksmuseum Amsterdam |
R. Kimpe, collectie Stadhuis Middelburg |
Voor zover wij weten is het schilderij dat in december geveild wordt het enige schilderij van Kimpe welke het stadhuis zo in volle glorie toont. Al met al een absoluut topstuk in onze ogen! Richtprijs: € 8.000 – 10.000. Wat hij uiteindelijk opbrengt kunt u op 15 december vinden op onze website.
Heeft u ook een schilderij van Reimond Kimpe of een andere Zeeuwse kunstenaar en overweegt u het te laten veilen? Neem dan contact met ons op.
Zeeuws Veilinghuis
Tel. +31(0) 118-650680, fax. +31(0) 118-650682.
www.zeeuwsveilinghuis.nl