Aziatica veiling 24 maart 2015

De veiling bevat 501 kavels.
Hieronder lichten we er enkele uit. Klik op de foto’s voor vergroting.

9          Yixing theepot met reliëfdecor van bloesemtakken en dekselknop in de vorm van een Fo-hond. China, 18e eeuw. H. 23 cm.         4000-5000
19        Yixing trekpotje met reliëf decor van blaadjes, vierkant model, dekselknop in de vorm van een steel met plant. China, 18e eeuw. H. 8 cm.      1000-1500
38        Porseleinen kom met qingbai glazuur en decor van boys amongst peony flowers. China, Song. Diam. 19,5 cm.            500-600

58        Porseleinen Yaozhou celadon potje, gelobt model. China, Song. Diam. 12 cm, H. 8 cm.  500-600
59        Porseleinen celadon wierookbrander op drie pootjes met noppenreliëf. China, Yuan/Ming. Diam. 16,5 cm.            800-1000
60        Aardewerken Yaozhou kom met ingekerft floraal decor. China, Song. Diam, 11,5 cm.    500-600
68        Aardewerken Yaozhou kom met ingekerft floraal decor. China, kopie naar Song. Diam. 16 cm. 500-600
71        Porseleinen vaasje met monochroom blauw glazuur en decor van karakters. China, Jiajing. H. 18 cm.     1000-1500
96        Porseleinen kan met zilveren deksel en monturen en blauw decor van figuren in tuin. China, Transition. H. 25,5 cm.          2000-3000
114      Vijfdelig porseleinen kaststel met blauw floraal decor. China, Kangxi. H. 28,5 cm.          3000-5000
125      Porseleinen kom met blauw decor van phoenixen. Gemerkt met dubbele cirkel en 6-karaktermerk Cheng Huq. China, Kangxi. Diam. 19,5 cm.         4000-6000
129      Porseleinen Chine de Commande bordje met blauw decor van Costerman-oproer, plundering van het huis van hoofdschout J. van Zuylen van Nyevelt te Rotterdam. Gemerkt met 6-karaktermerk in dubbele cirkel. China, 1690. Diam. 20 cm.  300-500
133      Porseleinen bordje met blauw decor van herder en herderinnetje, rand met florale motieven. Gemerkt met 6-karaktermerk in dubbele cirkel. China, Kangxi. Diam. 16 cm.         300-500

144 Porseleinen kom met blauw decor van fabeldieren. China, 19e eeuw. Diam. 38 cm, H. 16 cm. 4000-5000

205      Gestoken huisaltaar met vier klapdeurtjes, gemaakt van tropische houtsoorten. Versierd met gestoken voorstellingen van figuren en dieren. China, gestoken panelen Qianlong, ombouw later. HxBxD: 90,5 x 74 x 44 cm.            4000-6000
226      Ivoren beeld van een jager met geweer. Japan, Meiji, 19e eeuw. H. 37 cm.           3000-4000
246      Gestoken wit jade plaquette met decor van een draak. China, Qianlong. Afm. 7 x 5 cm. 1000-1500

258      Bloedkoralen beeld van een lange lijs met bloemen en dieren, op houten standaard gelijmd. China, ca. 1900. H. 27,5 cm.     5000-6000
273      Een donkerblauw zijden jas met rijke borduring waaronder medaillons met diverse voorstellingen en florale motieven. China, eind 19e eeuw. L. ca. 102 cm. Herkomst: Georgius Leonardus Dorrepaal (1816-1883), bankier te Semarang en financier van cultuurondernemingen in- en buiten de Vorstenlanden (Java). G.L. Dorrepaal was getrouwd met Lucovica Manuel (1817-1896), een gefortuneerde dame gedeeltelijk van Chinese afkomst.         1500-2000
274      Geborduurde groene jas met medaillons. China, 19e eeuw. 2000-3000
276      Geborduurde jas met kraanvogels, vliegende draken en de zee. China, 19e eeuw.            500-700
297      Bronzen kommetje (almsbowl) ingegraveerd met karakters. China, 18e/19e eeuw. H. 6 cm.        800-1000
310      Stel cloisonné kommetjes met polychroom floraal decor en in het centrum een draak. Gemerkt met zegelmerk Qianlong. China, 18e/19e eeuw. Diam. 14,5 cm.      900-1000
314      Stel cloisonné schenkkannen met polychroom decor van paarden in de golven. China, 19e eeuw. H. 33 cm.            1000-1500
316      Divers emaille, bestaande uit een theepot, zes schaaltjes, zes kopjes, twee theebusjes en een dienblaadje. China, Kanton, 18e eeuw.     700-900
320      Zeskantige zilveren theebus met o.a. afbeelding van draak en bloesemtak. China, mt. Wing Hang, ca. 1900.  H. 10 cm.        400-600
322      Zilveren beker met decor van een stadsscene met personen, schildje met versleten tekst. Mt. mogelijk Sunshing, Kanton. ca. 1790 – ca. 1830. H. 18 cm.    1000-1200
326      Filigrain zilveren kastje met deur. Versierd met o.a. vogels, vissen, florale motieven, drakenmaskers en een visser bij rivier met huizen. China, ca. 1900. Gemerkt met Chinese karakters. H. 18,5 cm. Tot. gew. ca. 430 gr.      500-700
336      Peervormige porseleinen vaas met tea-dust glazuur. Gemerkt met 6-karaktermerk Qianlong. China, 18e/19e eeuw. H. 32 cm.         800-1000
338      Achtkantige porseleinen vaas met turquoise glazuur en twee oren in de vorm van een olifantenkop. China, 18e/19e eeuw. H. 31 cm.       800-1000
349      Porseleinen flambé kwastenspoelbakje. China, 19e eeuw. Diam. 11,5 cm. 500-1000
375      Porseleinen celadon cong vaas met craquelé decor. China, Ming, Longchuan. H. 22,5 cm.          1000-1500

392      Stel geglazuurde polychrome aardewerken sculpturen van een havik op een prunustak. Zuid-China, Kuan Tung, 19e eeuw. H. 43 cm. Herkomst: Adriaan Tip (1839-1919), gekocht in China, waar hij in de 19e eeuw een reis maakte.           800-1000
409      Porseleinen Wucai kopje met ‘bloem van de maand’ decor van de maand november. Gemerkt met 6-karaktermerk. China, Quangxu. H. 4,5 cm.   1500-2000
410      Porseleinen meiping vaas met blauw/rood/groen decor van drie vliegende draken. Gemerkt met zegelmerk Yongzheng. China, 19e eeuw. H. 37 cm.      300-500
414      Porseleinen vaas met floraal famille noir decor. Gemerkt met 6-karaktermerk Kangxi. China, vermoedelijk Kangxi. H. 46 cm. Thermoluminescentie rapport aanwezig.            1500-2000
420      Porseleinen peervormige Hu-vaas met famille rose decor van bloemen en vazen. Gemerkt met 6-karaktermerk. China, Yongzheng. H. 32 cm.           1000-1500
425      Stel porseleinen powder-blue vazen met polychroom decor van vermoedelijk de acht onsterfelijken. Gemerkt met zegelmerk. China, Qianlong, 19e eeuw. H. 60 cm.        2500-3000
463      Stel porseleinen vazen met polychroom decor van o.a. hofscènes en oren in de vorm van Fo-honden. China, Kanton. H. 89 cm.      6000-8000
464      Stel porseleinen vazen zgn. rolwagens met polychrome voorstellingen van figuren. China, Kanton, ca. 1880. H. 60,5 cm.     1000-1500
Meer informatie over deze veiling:
Zeeuws Veilinghuis